93. Pardubickou juniorku vyhráli Sára Bejlek a Martin Krumich

16.08. 2020 20:16

PARDUBICE - Pardubická juniorka 2020 zná své vítěze. Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu vyhrál Martin Krumich (2002, TK Sparta Praha) a Sára Bejlek (2006, TK Agrofert Prostějov). Čtyřhru chlapců vyhráli Dominik Bartoň (2004, TK Agrofert Prostějov) s Ondřejem Horákem (2002, TK PRECHEZA Přerov o.s.). Čtyřhru dívek vyhrály Linda Klimovičová

Finále chlapců

Tenisový areál pod zámkem mezi chlapci nakonec ovládl ten, který na minulé Juniorce slíbil, že se vrátí. Když loni Krumich skončil ve finále na Forejtkově raketě, řekl, že se vrátí: Prý už kvůli těm krásným cenám, které za finále jsou… A svůj slib dodržel. V boji o dorostenecký trůn porazil Mathew Williama Donalda 3:6, 6:0, 6:3. Po vypadnutí největšího favorita turnaje, kterým byl prostějovský Svrčina, Krumich věděl, že jeho šance splnit si svůj tenisový sen je blízko. Nastoupil do finále soustředěný, ale možná trochu přemotivovaný. Naopak Donald v prvním setu hrál to svoje, liftoval míče půl metru nad sítí a sbíral nevynucené chyby Krumicha. Po zisku servisu soupeře na začátku druhé sady se ale Krumich stabilizoval a jeho tenis začal fungovat. Donald byl pod tlakem, Krumich mu nasadil forhendové kleště. Ve třetí sadě Krumich držel krok do stavu 2:3, kdy začalo pršet a muselo se dohrávat v hale. Tam to více sedlo právě jemu, Donalda „brejknul“ a tento jeden brejk už udržel až do konce.

Finále dívek

Do finále dívek postoupily Sára Bejlek a Lucie Havlíčková. Levoruká Bejlek hrála vysoké spiny kros do bekhendu Havlíčkové a čekala, až vyžene Havlíčkovou mimo kurt a zaútočila do otevřeného kurtu. Havlíčková se snažila hrát svou razantní hru už od returnu. První set ale pro sebe urvala Sára Bejlek 7:5. Ve druhé sadě se Sáře už dýchalo lépe a naopak Havlíčková odpadla. Do konce zápasu v sobě už nenašla sílu bojovat, takže Sára Bejlek v poklidu dokráčela k možná nečekanému, ale zaslouženému titulu na Pardubické juniorce – 7:5, 6:0.

Příběh turnaje

Nejsilnější příběh 93. Juniorky napsala čtrnáctiletá vítězka Sára Bejlek. Byla nenasazenou hráčkou, takže hrála už v sobotu a neměla vůbec lehkou soupeřku do předkola. Terezka Valentová na Sáru vlétla ve velkém stylu a v prvním setu jí rozstřílela 6:0. Od druhého setu ale Sára začala měnit tempo hry, hrála čopy, úhly, stopbaly. Najednou se situace na kurtu změnila a Valentová musela hrát míče nízké, vysoké, pomalé, rychlé a to jí vůbec nevyhovovalo. Bejlek nakonec zápas vyhrála a pak už to šlo ráz na ráz. V dalším kole porazila Novákovou 6:2, 6:2, pak se na ní vystřílela Dominika Šalková 6:1, 6:4. Ve čtvrtfinále došlo k epické tříhodinové bitvě s Brendou Fruhvirtovou na centrálním dvorci. Sára zápas skvěle zvládla a favorizovanou Brendu porazila 4:6, 6:3, 7:5. V semifinále ji čekala další velká favoritka na titul, Nikola Bartůňková, která vyřadila nejvýše nasazenou Noskovou. V tomto zápase Sára naplno prodala všechny své levácké zbraně a Bartůňkovou porazila možná až příliš krutým výsledkem

6:1, 6:2. A finále? Těšili jsme se na střet dvou naprosto rozdílných herních stylů, ale Lucii Havlíčkové finále vůbec nesedlo. Je to neuvěřitelné a na druhou stranu zajímavé, že supersilně obsazenou Pardubickou juniorku vyhraje nenasazená starší žákyně. Sára Bejlek přijela na Pardubickou juniorku poprvé, vyhrála ji a už si ji nikdy nezahraje… „31. srpna startuje mezinárodní turnaje juniorů ITF i mezinárodní turnaje Tennis Europe. Letos, kromě Pardubické juniorky nebylo co hrát, takže přijeli všichni. Příští rok už to tak určitě nebude. Přesto doufáme, že zajímavě věcné ceny a především divoké karty pro vítěze a vítězku budou dostatečnou motivací, aby přijeli ti nejlepší a bojovali o možnost přidat své jméno na seznam vítězů Pardubické juniorky,“ řekl mluvčí turnaje Lukáš Březina. (lb, saf)