Ani Lubina není spasitel, Dynamo opět padlo. Podesáté za sebou

09.12. 2018 21:16

PARDUBICE – Dva zápasy v roli hlavního kouče Dynama má za sebou Ladislav Lubina. Pardubice nejprve v pátek jen těsně nestačily v Karlových Varech, aby pak včera sice v úvodu hradecký Mountfield zatlačily, ale jednobrankové vedení nakonec neudržely. Počet proher v řadě tak Dynamo zaokrouhlilo na deset...

25. kolo: HC Energie Karlovy Vary – HC Dynamo Pardubice 4:3 (2:1, 0:1, 2:1). Branky a nahrávky: 1:06 R. Vlach (T. Mikúš), 12:55 Flek (Kovačevič, Gríger), 48:35 Beránek, 50:32 Flek – 13:46 Treille (P. Sýkora, Bubela), 37:02 Hrabal, 58:32 Dušek (Cardwell). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina – Hynek, Gerát. Vyloučení: 2:3. Bez využitíV oslabení: 1:0. Diváků: 3634. Střely na branku: 19:23. Vhazování: 32:29. PARDUBICE: Hamerlík – Holland, J. Mikuš, Cardwell, Wishart, Hrabal, Děrvuk, Miromanov – P. Sýkora, Bubela, Treille – Skokan, Marosz, Rolinek – Vondráček, Dušek, M. Procházka – Kusý, Poulíček, Machala.
Ani pod novým trenérem Dynamo nevybředlo z výsledkové krize a připsalo si již devátou prohru v řadě. Jistotou neoplýval ani gólman Hamerlík, který dostal opět nepochopitelně důvěru před dvojicí Kacetl Klouček, ovšem čtyřmi inkasovanými góly z devatenácti střel a bídnou procentuální úspěšností (78,95) tým rozhodně nepodržel… „Začali jsme dobře, ale paradoxně jsme z první střely soupeře okamžitě inkasovali, což je pro mužstvo nacházející se v našem rozpoložení velký zásah. V zápase jsme udělali čtyři individuální chyby, za které jsme byli potrestáni,“ řekl k utkání trenér Ladislav Lubina.
26. kolo: HC Dynamo Pardubice – Mountfield HK 1:4 (1:0, 0:1, 0:3). Branky a nahrávky: 2:46 Kusý (Machala) – 28:01 Koukal (Smoleňák, Bezúch), 40:59 Chalupa, 46:05 R. Pavlík (Rosandič, Dragoun), 58:04 Vincour. Rozhodčí: Jeřábek, R. Svoboda – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:3, navíc Cardwell a Hrabal 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 10 194 (vyprodáno). Střely na branku: 23:32. Vhazování: 29:28. PARDUBICE: Hamerlík – Holland, J. Mikuš, Cardwell, Wishart, Hrabal, Děrvuk, Miromanov – Sýkora, Bubela, Treille – Skokan, Marosz, Rolinek – Vondráček, Dušek, M. Procházka – Kusý, Poulíček, Machala.
Ve vyprodané aréně s hejtmanem Pardubického kraje na tribuně, s primátorem Pardubic a s reprezentačním trenérem Říhou v klubové lóži, s Ladislavem Lubinou na střídačce a s Hamerlíkem opět v brance vypadal začátek 26. vzájemného derby zápasu pro domácí poměrně slibně. Dynamo se prezentovalo krátkými nahrávkami na jistotu jako kdysi Barcelona pod Guardiolou a byť někdy i se štěstím mu to vycházelo a dokonce to vyústilo ve vedoucí gól. Našlapaná hala se už ale dalšího přídavku v podání domácích nedočkala, byť k tomu bylo zejména ve druhé třetině dvakrát poměrně blízko. Radost domácím hráčům i fanouškům utnul ve druhé třetině ten, o kterém se v posledních dnech vehementně spekuluje s jeho možným příchodem – Petr Koukal. I když, jak hned v úvodu naznačila Jižní tribuna nelichotivým, leč graficky pěkným obřím transparentem, měl by to se svým návratem, alespoň s touto částí publika, velice problematické... Každopádně Koukalův gól převrátil misky vah, které pak ve třetí třetině, po dalších třech gólech v síti domácích, definitivně spadly na stranu hostí. Ke cti nového pardubického trenéra ale každopádně slouží to, že byl na lavičce vidět, měnil pozice, gestikuloval, dohadoval se s rozhodčími, řval na hráče, cloumaly jím emoce a měnila se mu barva tváře - zkrátka jako Říha na pardubické střídačce v dobách své největší trenérské slávy. JAN ŠAFÁŘ