Atleti bez bariér zářili v arabských emirátech

02.04. 2017 20:42

SAE – Jinak, než jako stoprocentní úspěšnost, se nedá nazvat účast sportovců Atletiky Bez Bariér na Světovém Grand Prix, který se nedávno konal v Dubaji a na mítinku v Sharjahu (Mezinárodní mistrovství Spojených arabských Emirátů). Atleti Martin Zach, Michal Enge a Jaroslav Petrouš přivezli z Emirátů šest medailí (2x zlato, 2x stříbro, 2 x bronz)!

Všichni si zároveň posunuli svá osobní maxima ve svých disciplínách postižení. Všichni sportovci rovněž splnili náročné kvalifikační limity na nadcházející červencové Mistrovství světa v atletice. Martin Zach se navíc díky výkonu 28,31 m posunul ze 7. na 3. místo ve světových tabulkách! Michal Enge za svým kolegou pak v téže disciplíně zaostal jen o pár centimetrů - 27,82. Třetím želízkem v ohni byl staronový reprezentant Atletiky Bez Bariér diskař Jaroslav Petrouš. Úspěšně prošel kvalifikací a na svém prvním oficiálním závodě zpět mezi sedícími předvedl své maximum - 34,96 m, kterým vybojoval bronzovou medaili. Zůstal však čtyři centimetry za limitem na mistrovství světa, a tak s nadějí čekal na svůj druhý závod. Absolvoval jej a nejen, že vyhrál a získal zlatou medaili, ale díky výkonu 36,34 m i toužebně očekávaný limit na londýnské mistrovství světa! EVA HRDINOVÁ