Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Autoskláře táhnou mladíci. Šestnáctiletý gólman a dvacetiletý lídr!

26.11. 2017 21:31

PARDUBICE – Podzimní část má za sebou také hokejbalová CROSSDOCK Extraliga. Polabinští „Autoskláři“ přezimují na XX místě tabulky. Zda je to úspěch či neúspěch, to pro náš týdeník zhodnotil trenér HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice Jiří Mašík. Lodivod předloňského mistra republiky se rovněž rozpovídal o celé podzimní části z pohledu „Autosklářů“.


„Podzimní část hodnotím spíše průměrně. Co se týká výsledků i herního projevu. Výsledkově se držíme ve středu tabulky, ještě se však dohrávají nějaké zápasy, tak uvidíme, na jakém místě nakonec přezimujeme. Herně jsme prodělali určité výkyvy. Začali jsme dvěma výhrami, pak ale přišly čtyři prohry, pak následovaly čtyři výhry, abychom zase dvakrát prohráli... Na této nevyrovnanosti se ale podepsalo hned několik aspektů. Za prvé a asi to hlavní je, že nám po loňské sezoně skončilo osm hráčů a my je tak museli nahradit dorostenci a kluky z B týmu. Mladíci se sice snažili, byli poctiví v přípravě, ale přeci jen chvilku trvá, než se zapracují do toho systému. Navíc se nám na celou podzimní část zranil zkušený Petr Urban a měli jsme problémy s centry, kteří hrají dozadu. Takže jsme na tyto posty učili jiné hráče a i to se na souhře promítne. Další z negativních věcí je, že jsme prakticky za celý podzim nehráli dva zápasy po sobě ve stejné sestavě. Zranění, nemoci, pracovní vytížení i jiné věci se na tom taky podepsaly. A hlavně - nikdo nedokázal pravidelně bodovat! Kanadské bodování vede 20letý Pepa Česák, který má 12 bodů, za ním je pak s 11 body Ondřej Březina a pak dlouho nic... Při absenci Honzy Bílého a Pavla Kubeše to ale na sebe musí vzít další hráči.

Dalším z našich problémů byly i přesilovky. Tím, že pořád rotovala sestava, nemohli jsme je pořádně nacvičit. A tím pádem jsme z nich nedávali branky. Velkým problémem byly i tréninky, respektive účast hráčů na nich. Na podzim jsme se totiž moc nescházeli. Opět kvůli školám, pracovnímu vytížení, nemocem či zraněním. Pokud se nesejdeme na předzápasovém tréninku, těžko se můžeme na soupeře připravit.

Týmu také poměrně dost chybí hráči v nejproduktivnějším věku, tedy tak mezi 25 a 30 lety. Ty máme v týmu pouze tři. Velkou smůlu jsme si vybrali také tím, že se nám zranili oba naši brankáři a navíc dlouhodobě. Naštěstí se velmi dobře chytil 16letý Pavel Foršt a posledních šest zápasů odchytal sám. A velmi dobře.

V neposlední řadě si myslím, že k našemu nevalnému podzimu přispělo i to, že jsem na střídačce sám. Robert Koch byl celý podzim pracovně mimo republiku a nepodařilo se nám sehnat ani vedoucího. Na konci podzimní části mi alespoň pomáhal jako hrající asistent Petr Filip, což byl určitě přínos. Dvakrát mi také na střídačce vypomohli Honza Bílý a Pavel Kubeš, ale tohle je každopádně další téma k řešení.

Sezona zatím úplně zle nevypadá, ale na jarní část se musíme každopádně připravit o mnoho lépe. Věřím, že se tým dá dohromady, budeme na kluky tlačit, aby na sobě víc pracovali individuálně - hlavně vysokoškoláci, kteří absolvují pouze jeden společný trénink týdně. Pokud totiž na sobě kluci nepracují sami, tak se to po čase promítne do jejich výkonů. Věřím, že mladší hráči získali nějaké zkušenosti a vše dohromady si sedne. Několikrát se nám stalo že třetí pětka měla věkový průměr 19 let. Na druhou stranu je to příslib do budoucna, pokud tady ti hráči vydrží.

V zimní přestávce nás čeká hodně práce a řešení, ale s tím se popereme a na jaře budeme chtít určitě promluvit do vyřazovacích bojů,“ sdělil Týdeníku Pernštejn trenér polabinských „Autosklářů“ Jiří Mašík. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNWEwNzA