Autoskláři horší nebyli, titul jim ale vyfoukl Kert

17.06. 2018 17:18

PRAHA – Až páté finálové klání muselo rozhodnout o tom, kdo se stane mistrem republiky v hokejbalu. Za stavu 2:2 na utkání se rozhodující mač odehrál v sobotu v Praze. Přestože Autoskláři drželi po dvou třetinách nadějný stav, nakonec se z titulu raduje jejich soupeř, který tak pozici českého šampiona obhájil.

5. utkání: HC Kert Park Praha – HBC Autosklo H.A.K Pardubice 5:1 (1:0, 0:1, 4:0). Branky a nahrávky: 9. Danko (Plzák), 31. Kruček M., 35. Kruček M. (Fejfar, Pala), 37. Fejfar (Wróbel), 43. Danko – 22. Bílý (Filip, Vlasák). Konečný stav finálové série: 3:2. PARDUBICE: Stárek (Dvořáček) – Urban, Zajíček, Mokříž, Novotný, Filip, Krejčí, Mašík R., Bucek A., Turyna – Moravec, Urbanec, Emmer, Březina (C), Staněk, Vlasák, Förstl, Bílý, Česák, Bucek J., Štefka.
„Jasně že nás to mrzí, ale kluci se rozhodně nemají za co stydět. Prohráli se vztyčenou hlavou. Ve třetí třetině, za stavu 1:1, jsme to mohli zlomit na naši stranu, jenže jsme nevyužili přesilovku a pak jsme naopak inkasovali. A to byl zřejmě ten zlomový gól, který o všem rozhodl. Ale až odezní emoce, tak si kluci teprve uvědomí, jak obrovského úspěchu dosáhli. Neměli jsme nijak povedenou sezonu v základní části a o to víc je ohromující, kam až jsme došli v play-off. Chtěl bych tímto celému našemu mladému týmu poděkovat za skvěle odvedenou práci. Jsem na kluky pyšný a jejich obrovskou touhu po vítězství jsem nakonec viděl i při tom, že téměř každý měl po závěrečném hvizdu slzy v očích… Kert je super tým, nemáme se za co stydět,“ řekl bezprostředně po utkání našemu Týdeníku trenér Pardubic Jiří Mašík, který neopomněl ani pardubické fanoušky. „Těm rovněž patří velký dík. Jsou skvělí, jezdili s námi ven celou sezonu a nejen na finále. Byli slyšet a vytvářeli nám téměř všude domácí prostředí,“ vysekl poklonu svým příznivcům trenér Autosklářů. (saf)