Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Autoskláři rozhodující bitvu nezvládli a končí

22.04. 2019 16:41

LETOHRAD – Rozhodující páté čtvrtfinále nejvyšší hokejbalové soutěže mezi Letohradem a Pardubicemi skončilo v pátek vítězstvím domácích, kteří tak mohou slavit postup do semifinále. Mašíkova parta naopak ve vyřazovací části končí.


5. zápas čtvrtfinále: SK Hokejbal Letohrad – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 2:0 (1:0, 0:0, 1:0). 2. Faltus (Macháček), 33. Vychytil (Halbrštát, Král). Konečný stav série: 3:2. PARDUBICE: Stárek (Humlíček) – Krejčí (A), Zajíček (A), Filip (C), Novotný, Mokříž, Bucek, Turyna – Moravec, Kubeš, Březina, Bílý, Česák, Kohoutek, Vlasák, Förstl, Ingršt, Staněk.
Polabinští Autoskláři rozhodujícímu utkání podřídili vše, ráno měli trénink, pak společný oběd. Kýžený úspěch se ale nedostavil… „Utkání jsme nezačali dobře, poměrně brzy jsme inkasovali a od toho se vlastně celý zápas odvíjel. Možná to byl rozhodující moment. Neměli jsme vlastně žádnou pořádnou šanci, to se sice trošičku ve druhé třetině změnilo, zvedli jsme se, ale domácím fantasticky zachytal gólman Šimara. Rovněž bych vyzdvihl jejich, věkem ještě dorostence, Faltuse. Před tímto šestnáctiletým hokejbalistou smekám klobouk, ve svém věku byl jednoznačně rozdílovým hráčem celé série,“ vysekl letohradskému hráči poklonu trenér Pardubic Jiří Mašík. Podle něj se chleba lámal ve čtvrtém utkání, kdy Pardubice na svém hřišti prohrály v prodloužení „Doma jsme měli v tomto utkání vyhrát, měli jsme to zvládnout a nenechat to dojít k pátému zápasu, navíc na hřišti soupeře. To ale pochopitelně nebyl hlavní důvod našeho vypadnutí. Dost to ovlivnily naše přesilovky respektive jejich nevyužívání. Pracovali jsme na nich v celé sezoně, ale vůbec se nám nedařily. I nyní jsme hráli pět na tři, ale bez efektu,“ řekl k utkání trenér Autosklářů, který zatím neví, zda u týmu zůstane i v příští sezoně: „To zatím nevím, to je otázka spíš pro vedení. Ale samozřejmě bych chtěl. Rozhodnout se to ale musí v brzké době, je totiž už pomalu potřeba dělat přípravu a plány pro příští sezonu,“ dodal Jiří Mašík. (saf)

 

 

Hvězdy jdou do play-off, pro Jestřáby sezona skončila
PARDUBICE/POLIČKA – Poslední zápasy v základní části druhé nejvyšší hokejbalové soutěže odehráli v sobotu oba naši regionální zástupci. Přelouč se sice na závěr rozloučila doma nejen výhrou, ale i vynikajícím výkonem, nicméně sezona pro ni končí. Svítkovské Hvězdy prohrály v Poličce, leč se stejným soupeřem se už o víkendu utkají v play-off.
HC Jestřábi Přelouč – SHC Opava 3:1 (0:0, 2:0, 1:1). Branky Přelouče: Svoboda 2, Moravec. „Podali jsme výborný výkon! Pokud bychom takhle hráli celou sezonu, v play-off bysme rozhodně nechyběli,“ uvedl pro náš Týdeník manažer Jestřábů Libor Komůrka. V Přelouči ale nad posledním místem úplně smutnit nemusí, letos se totiž nepadá, a tak Jestřábi v první lize zůstávají…
SK Kometa Polička – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0). Po základní části obsadil Svítkov páté místo, o stupínek lépe skončila Polička, a tak se oba soupeři utkají v play-off se začátkem o víkendu na hřišti Svítkova v sérii hrané na dvě vítězná utkání. „Už nám o nic nešlo, vzali jsme s sebou i některé nové hráče, které jsme vyzkoušeli,“ řekl našemu Týdeníku trenér Stars Petr Kopečný. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMTE3YTUyN