Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Autoskláři skórovali třikrát za minutu!

15.09. 2019 20:27

PRAHA – Pardubičtí hokejbalisté vyloupili ve druhém utkání nejvyšší tuzemské soutěže v sobotu odpoledne Prahu a na východ Čech si odvezli tři body za výhru 5:3.


HC Kert Park Praha – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 3:5 (0:1, 2:1, 1:3). Branky a nahrávky Pardubic: 6. Česák (Kvapil), 24. Filip (Kubeš), 34. Förstl (Zajíček), 34. Česák (Š. Moravec, Janeček), 35. Kubeš (L. Moravec, Vlasák). PARDUBICE: Stárek (Foršt) – Novotný, Kvapil, Filip (C), Krejčí (A), Turyna, Školoudík –Š. Moravec, Zajíček, T. Moravec (A) Kubeš, Strouhal, Vlasák, Kohoutek, Förstl , Janeček.
Gólové konto sobotního duelu otevřel pardubický Josef Česák již v 6. minutě, když po přihrávce Kvapila vypálil pod víko domácí branky. Kert po zbytek první třetiny, i díky přesilovým hrám, tlačil na pardubickou branku, gól ale vydolovat nedokázal. I do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, ve 24. minutě dal Petr Filip už na 2:0. Pak ale hráči Kertu chytli druhý dech a postupně vyrovnali. Nejdříve se trefil Kruček, minutu před koncem pak srovnal Wróbel. Rozhodovat se tak muselo až ve třetí třetině. A tím lepším celkem byly Pardubice, které vsítily tři branky během jedné minuty! Nejdříve se v čase 33.25 trefil Förstl, za dvacet vteřin střelou z první Česák a za dalších čtyřicet vteřin dokonal minutovou smršť Autosklářů Pavel Kubeš. Pět minut před koncem pak domácí sice snížili, ovšem v konečném součtu se jednalo již jen o kosmetickou úpravu výsledku. „Musím pochválit celý tým, za odehrání velice dobrého utkání. Měli jsme připravenou taktiku, která fungovala a kterou kluci dodržovali. I díky ní jsme šli do dvougólového vedení. Kert je ale natolik zkušený mančaft, že do konce druhé třetiny dokázal ještě srovnat. V kabině jsme si to pak vyříkali a musel jsem hráčům důrazně připomenout, jak že to máme hrát. Poslední část už pak byla opět v naší režii, kdy nám pochopitelně pomohly i tři vstřelené góly během jedné minuty. Sice jsme vyhráli už druhý zápas, ale pořád jsou to jen dva zápasy…,“ řekl našemu listu trenér Autosklářů Jiří Mašík. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyYThlZm