Autoskláři skórovali třikrát za minutu!

15.09. 2019 20:27

PRAHA – Pardubičtí hokejbalisté vyloupili ve druhém utkání nejvyšší tuzemské soutěže v sobotu odpoledne Prahu a na východ Čech si odvezli tři body za výhru 5:3.

HC Kert Park Praha – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 3:5 (0:1, 2:1, 1:3). Branky a nahrávky Pardubic: 6. Česák (Kvapil), 24. Filip (Kubeš), 34. Förstl (Zajíček), 34. Česák (Š. Moravec, Janeček), 35. Kubeš (L. Moravec, Vlasák). PARDUBICE: Stárek (Foršt) – Novotný, Kvapil, Filip (C), Krejčí (A), Turyna, Školoudík –Š. Moravec, Zajíček, T. Moravec (A) Kubeš, Strouhal, Vlasák, Kohoutek, Förstl , Janeček.
Gólové konto sobotního duelu otevřel pardubický Josef Česák již v 6. minutě, když po přihrávce Kvapila vypálil pod víko domácí branky. Kert po zbytek první třetiny, i díky přesilovým hrám, tlačil na pardubickou branku, gól ale vydolovat nedokázal. I do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, ve 24. minutě dal Petr Filip už na 2:0. Pak ale hráči Kertu chytli druhý dech a postupně vyrovnali. Nejdříve se trefil Kruček, minutu před koncem pak srovnal Wróbel. Rozhodovat se tak muselo až ve třetí třetině. A tím lepším celkem byly Pardubice, které vsítily tři branky během jedné minuty! Nejdříve se v čase 33.25 trefil Förstl, za dvacet vteřin střelou z první Česák a za dalších čtyřicet vteřin dokonal minutovou smršť Autosklářů Pavel Kubeš. Pět minut před koncem pak domácí sice snížili, ovšem v konečném součtu se jednalo již jen o kosmetickou úpravu výsledku. „Musím pochválit celý tým, za odehrání velice dobrého utkání. Měli jsme připravenou taktiku, která fungovala a kterou kluci dodržovali. I díky ní jsme šli do dvougólového vedení. Kert je ale natolik zkušený mančaft, že do konce druhé třetiny dokázal ještě srovnat. V kabině jsme si to pak vyříkali a musel jsem hráčům důrazně připomenout, jak že to máme hrát. Poslední část už pak byla opět v naší režii, kdy nám pochopitelně pomohly i tři vstřelené góly během jedné minuty. Sice jsme vyhráli už druhý zápas, ale pořád jsou to jen dva zápasy…,“ řekl našemu listu trenér Autosklářů Jiří Mašík. (saf)