Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Autoskláři vítězně, Svítkov i Přelouč prohrály

10.09. 2017 18:44

PARDUBICE – O víkendu odstartovaly prvními zápasy obě nejvyšší soutěže hokejbalistů. Pardubický extraligový zástupce HBC Autosklo-H.A.K přivítal v sobotu na svém hřišti v Polabinách Most a připsal si první důležité vítězství. Naši regionální zástupci 1. ligy - přeloučští Jestřábi a Svítkov Stars, se představili v Karviné respektive v Opavě.


HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – HBC Rondo Most 3:1 (1:0, 0:1, 2:0). Branky Pardubic: Česák 2, Březina. Střely na branku 35:20. Vyloučení 2:4. Pardubice: Stárek – Bucek, Kosina, Krejčí, Mašík, Mokříž, Novotný, Tajovský, Turyna – Březina, Česák, Förstl, Kunc, Moravec, Urbanec, Veselík, Vlasák, Zajíček.

Domácí mohli rozhodnout po vynikajícím výkonu už v první třetině, ale kvůli neproměňování šancí museli o vítězství bojovat až do konce utkání. „Po náročné letní přípravě jsme se už těšili na mistráky. Jsem moc rád, že se nám podařilo v úvodním utkání vyhrát, přeci jen tým doznal značných změn. Hned na pěti postech jsme měli nové hráče. Nehrály naše dvě největší loňské hvězdy Kubeš a Bílý. A na podzim ani jeden z nich už pravděpodobně hrát nebude. Pochopitelně jsme s tím počítali, a tak jsme na tuto variantu byli připraveni. Ale co si budeme povídat například s Bílým odešlo i třicet kanadských bodů… Každopádně musím tým pochválit za bojovnost, chybičky tam sice byly, ale jako tým jsme fungovali a dovedli zápas do vítězného konce,“ řekl Týdeníku Pernštejn po utkání trenér Jiří Mašík.

HbK Karviná - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 6:3 (0:2, 5:1, 1:0). Branky: Černický, Kohoutek, Novotný.

SHC Opava — HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0). Branka Pardubic: Kohoutek. „V sobotním zápase v Karviné rozhodly naše taktické chyby. O den později v Opavě jsme si to víceméně prohráli sami, když jsme nevyužili mnoho našich tutových šancí,“ řekl Týdeníku Pernštejn manažer A týmu Martin Černický.

HbK Karviná – HC Jestřábi Přelouč 8:5 (2:3, 2:0, 4:2). Branky Přelouče: Čapek, Moravec, Horák, Vorba, Raška. „Utkání bylo jako na houpačce. Brzy jsme prohrávali o dvě branky, pak jsme zase vedli, pak jsme prohrávali znovu o dvě branky, abychom opět srovnali... za stavu 5:5 jsme poté dostali podle našeho mínění neregulérní gól a na ten už jsme odpověď nenašli,“ řekl pro Týdeník Pernštejn brankář přeloučského týmu Petr Brykner. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZmE3Z