Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Autoskláři vyzvou v play-off Letohrad

31.03. 2019 20:35

PARDUBICE – Poslední dvě kola základní části nejvyšší soutěže odehráli o víkendu pardubičtí hokejbalisté. Nejprve si v pátek poradili s týmem Sudoměřic, aby pak o den později, opět bez inkasované branky, deklasovali sestupující (a odstupující) Rakovník. Z konečného pátého místa tak v play-off narazí na čtvrtý Letohrad. První dvě utkání čtvrtfinále sehrají Autoskláři o víkendu na hřišti soupeře. Pozitivní pro Pardubice je i návrat Jana Bílého do sestavy. Ten nejprve, coby florbalista Sokola, pomohl udržet v Pardubicích nejvyšší soutěž, aby se nyní zapojil do jízdy za co nejlepším umístěním v hokejbalové extralize.


HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – SK Sudoměřice 4:0 (0:0, 2:0, 2:0). Branky a nahrávky: 21. Kubeš (Bílý, Vlasák), 26. Bílý (Kubeš, Zajíček), 33. Krejčí (Bílý), 36. Kubeš (Bílý). PARDUBICE: Stárek (Dvořáček) – Filip (C), Novotný, Zajíček (A), Krejčí (A), Mokříž, Vlasák, Bucek – Březina, Förstl, Česák, Kubeš, Bílý, Š. Moravec, L. Moravec, Emmer, Kohoutek, Staněk, Ingršt, Zeman. „Jelikož hosté ještě bojovali o play-off, nečekali jsme nic lehkého. My jsme už však v týdnu najeli na režim tréninků uzpůsobený právě vyřazovacím bojům, a tak jsme si to mohli vyzkoušet v praxi. Jsem rád, že se nám to povedlo. Gól jsme dokonce dali už v patnácté vteřině, ale nebyl uznán… Hosty jsme však nakonec výrazně přehráli, vyslali jsme na jejich branku více než padesát střel,“ řekl k utkání trenér Pardubic Jiří Mašík.
HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – HBC Rakovník 7:0 (2:0, 3:0, 2:0). Branky a nahrávky: 6. Ingrš (Filip), 7. Krejčí (Strouhal), 18. Vlasák (Kohoutek), 19. Krejčí (Kubeš), 28. Moravec (Kubeš), 41. Bílý (Kubeš), 44. Bílý (Moravec, Kubeš). PARDUBICE: Stárek (Dvořáček) – Filip, Novotný, Krejčí, Bucek, Mokříž, Vlasák – Ingršt, Förstl, Česák, Moravec, Kubeš, Bílý, Kohoutek, Staněk, Strouhal, Langr, Zeman. Přestože je Rakovník odsouzen k sestupu, navíc visí nad jeho dalším působením v hokejbalovém světě otazník, nechtěl dát v Pardubicích kůži lacino. „Přijelo sice jen deset hráčů, ale s velice kvalitním gólmanem. Byli jsme sice jasným favoritem a očekávalo se od nás povinné vítězství, ale hosté byli houževnatí. My jsme to opět brali jako dobrou přípravu na play-off. Navíc jsem rád, že jsme podruhé za sebou neinkasovali,“ řekl našemu Týdeníku pardubický trenér Jiří Mašík, který zároveň vyzdvihl i návrat své někdejší hvězdy Jana Bílého. „S Honzou jsme byli takhle domluvení, jakmile mu skončila florbalová sezona, opět je u nás a pro play-off bude výraznou posilou, o čemž přesvědčil již v těchto dvou utkáních, kdy si připsal šest kanadských bodů. Ve dvojici s Kubešem zatím šlapou výborně,“ pochválil své svěřence kouč Mašík. (saf)

 

Svítkovské Hvězdy nadělily Hostivaři desítku, Jestřábi zase padli
PARDUBICE/PŘELOUČ – Dalšími zápasy pokračovala základní část druhé nejvyšší hokejbalové soutěže. Včera se na svých hřištích představili i dva naši regionální zástupci. A zatímco Svítkov nadělil Hostivaři desítku, Jestřábi doma nestačili na Dobřany. Rozdílné výkony obou našich týmů se pak, pochopitelně odrážejí i v tabulce. Svítkovské Hvězdy stoupají vzhůru a momentálně jim patří pátá příčka, Jestřábi se pevně ukotvili na samém dně... HBC JTEKT Svítkov Stars – HBC Hostivař 10:6 (5:0, 3:1, 2:5). Branky Svítkova: Mitra 4, Paukrt, Čech, Král, Doležal, Hrnčíř, Staněk. „Utkání jsme rozhodli hned v první třetině, po celé utkání jsme pak už měli zápas pod kontrolou. Za stavu 8:0 jsme stáhli naše klíčové hráče a dali prostor dorostencům. Hosté z tohoto důvodu výsledek trochu zkorigovali,“ řekl k utkání trenér Svítkova Petr Kopečný.
HC Jestřábi Přelouč – TJ Snack Dobřany 2:5 (2:0, 0:3, 0:2). Branky Přelouče: Svoboda, Vorba. „Začali jsme aktivně a zaslouženě jsme po první třetině vedli 2:0. Jenže pak jsme si nechali dát tři góly a bylo hotovo. V záverečné třetině jsme už na Dobřany nestačili,“ řekl našemu Týdeníku generální manažer přeloučských Jestřábů Libor Komůrka. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMGQwNW