Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Baráž je víc, než finále! Tady prohra neznamená stříbro, tady je to konec...

26.03. 2017 20:06

PARDUBICE – V úterý úderem 18. hodiny odstartuje v pardubické Tipsport aréně soutěž, která zde za posledních dvacet let neměla obdoby. Po jedenadvaceti letech totiž budou domácí hokejisté opět bojovat o udržení nejvyšší soutěže.


Toho byli fanoušci svědky naposledy v sezone 1995/1996, kdy šly Pardubice do baráže z předposledního místa společně se čtrnáctou Kometou. Soupeři ze druhé nejvyšší soutěže jim tehdy byly Opava a Přerov. Ve dvanácti zápasech Pardubice osmkrát vyhrály, nastřílely velice slušných 66 gólů a v barážové tabulce obsadily druhou příčku za Opavou, čímž si obě mužstva zajistila extraligovou příslušnost. Přestože v sázce tehdy rovněž byla ztráta extraligy, hokejisté ani fanoušci si tuto možnost prakticky nepřipouštěli. S hráči jako tehdy byli Biegl, Salfický, Jančařík, Pácal, Píša, Hejduk, Kudrna, Lubina či Pospíšil se prostě spadnout nedalo… Přestože Pardubice tehdy baráž nevyhrály, výsledky a skóre hovořily tak jasně, že nebylo třeba se obávat. Opavě daly Pardubice osm gólů, Brnu dvanáct, Přerovu deset… Letos je ovšem, bohužel, situace výrazně jiná a ruku do ohně za to, že zde extraliga zůstane, by mnozí nedali. Zoufalá základní část a trapné play-out ze strany Dynama totiž spíše utvrzovaly škarohlídy v tom, že o sestupujícím je už vlastně jasno. O to víc tak bude letošní baráž napínavější a nervóznější. Navíc kromě starostí sami se sebou budou hokejisté Dynama čelit i třem velezkušeným protivníkům. Karlovy Vary dávaly až do samého konce play-out jasně najevo, že to s udržením myslí vážně, na jih Čech chtějí vrátit extraligu Budějovice, poté, co o ni administrativně přišly, čehož nesportovně využil Hradec Králové a postupem o level výš se netají ani jihlavská Dukla. Všechny prognózy, statistky, papírové předpovědi i předpoklady jsou ale v tuto chvíli vedlejší. Nebo-li slovy klasika: „čo bolo, bolo.“ Teď jsme tady a teď!

Aréna by měla být každopádně našlapaná až po střechu, protože baráž je možná ještě víc, než finále! Když mužstvo prohraje boj o titul, je druhé, když propadne v baráži, je konec... JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyYTNmMDc1