Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Basketbalisté Beksy přinesli dětem do nemocnice dárky

Pardubický basketbalista Viktor Půlpán (vpravo) přinesl v minulých dnech na dětská oddělení krajské nemocnice spousty dárků pro malé pacienty, kteří se účastnili soutěže BasketMalování. Za gesto Beksy poděkovali (zleva) i primář dětského oddělení Marian Š
28.08. 2016 17:46

PARDUBICE - Třetí ročník BasketMalování má za sebou definitivní tečku. Výtvarnou soutěž pro děti hospitalizované v Pardubické nemocnici završila návštěva patrona projektu Viktora Půlpána. Pardubický basketbalista nepřišel s prázdnou, přinesl s sebou mnoho dárků pro pacienty dětského oddělení a oddělení dětské chirurgie. "Basketbalovému klubu BK JIP děkujeme nejen za dárky, ale i za spolupráci při této soutěži. Dětem přináší zpestření jejich pobytu a léčby v nemocnici," shodně pronesli primáři Marian Šenkeřík a Zbyněk Horák.


BasketMalování, které je společným projektem Pardubické nemocnice a BK JIP Pardubice, již třetím rokem probíhá na obou dětských odděleních. Do soutěže se může zapojit každý pacient, který namaluje libovolný obrázek s basketbalovou tématikou. Všichni účastníci získali od basketbalistů vstupenky na jeden z jejich ligových zápasů, autoři tří nejlepších obrázků v každé ze čtyř kategorií si pak odnesli věcné ceny a čtyři vítězové dostali také repliku dresu Beksy s vlastním jménem.

Spolupráce pokračuje
Dvanáct oceněných výkresů bylo vydraženo a z výtěžku byly zakoupeny dárky pro obě oddělení. DVD přehrávač, řadu her a hraček pro hospitalizované děti pak primářům obou oddělení předal Viktor Půlpán spolu s mluvčím klubu René Peškou. "Těší nás, že se dětem soutěž líbí a že nám každoročně přidělávají starosti s tím, které obrázky vybrat jako nejlepší. Vždy se jich sejde spousta povedených. Proto určitě ve spolupráci s Pardubickou nemocnicí chceme v tomto projektu pokračovat," pronesl Peška. (dk)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyYzY5Mm