Beksa byla doma stoprocentní. Porazila Ostravu i Brno

13.10. 2019 19:42

PARDUBICE – Dalšími dvěma koly pokračovala v minulém týdnu nejvyšší tuzemská soutěž basketbalistů. Beksa oba tyto zápasy sehrála ve svém domácím prostředí v hale na Dašické a byla stoprocentně úspěšná! Nejprve se ve středu vypořádala s NH Ostrava, aby pak poměrně slušně naložila i v sobotu Brnu.

2. kolo: BK JIP Pardubice - NH Ostrava 93:62 (29:15, 25:11, 23:21, 16:15). Body Pardubic: Kohout 20 (+8 d. +5 as.), Půlpán 15 (+8 as. +6 d.), Vyoral 13 (+8 as. +7 d.), Švrdlík 12, Slanina 8, Potoček 8, Škranc 8, Pavlovič 6, Svojanovský 3. Diváků: 911. PARDUBICE: Vyoral, Slanina, Nečas, Půlpán, Švrdlík, Škranc, Kohout, Potoček, Výcha, Svojanovský, Svoboda.
Beksa a její fanoušci se mohli radovat z prvního vítězství v novém ročníku NBL. V domácí hale Pardubice porazily Ostravu zcela jasně o 31 bodů, přičemž ani jednou neprohrávaly. „Pro nás je samozřejmě velmi dobré, že jsme vyhráli první domácí zápas. Myslím, že první poločas se nám povedl: hráli jsme rychle dopředu, dobře jsme si posouvali míč, velmi dobře jsme bránili. V druhém poločase už jsme nebyli tak koncentrovaní, hráli jsme pomaleji. Kdybychom pokračovali ve hře z první půle, mohli jsme skórovat mnohem častěji,“ řekl k utkání trenér Beksy Kenneth Scalabroni.
3. kolo: BK JIP Pardubice - mmcité1 Basket Brno 91:65 (18:18, 23:20, 25:11, 25:16). Body Pardubic: Vyoral 23 (+11 d. +8 as.), Švrdlík 16, Půlpán 11 (+8 as.), Slanina 10, Škranc 9 (+8 d.), Pavlovič 8, Kohout 8, Potoček 6. Pardubice měly opět skvělý vstup do zápasu (15:5), ovšem záhy se začaly trápit a Brno se postupně dostalo do pětibodového vedení. V závěru první půle naštěstí zvedly sebevědomí domácích trojky Tomáše Vyorala (3) a Davida Škrance (2) a utkání pak Beksa definitivně zlomila šňůrou 13:0 v polovině třetí čtvrtiny. „Jsme spokojeni s výhrou. Myslím si, že vstup do zápasu jsme měli podařený, ale Brno se nevzdalo a srovnalo s námi krok. Velmi důležitá pro nás byla trojka na konci prvního poločasu, protože je důležité jít s vedením do druhé půle,“ řekl k utkání pardubický trenér Scalabroni. Další zápasy 3. kola: Ostrava – Svitavy 75:105, Kolín – Nymburk 75:106, Děčín – Opava 63:87, Olomoucko – USK Praha 90:77, Hradec Králové – Ústí nad Labem 90:106. Příště: Pardubice – Olomoucko (SO 17.30). (zr, saf)