Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Beksa: Končí Příhonský a Kotas. A co Wall, Autrey a Burnett?

11.06. 2017 18:08

PARDUBICE – Na tiskové konferenci basketbalového klubu BK JIP Pardubice zhodnotili zástupci pardubického basketbalu uplynulou sezonu.


„S klidným svědomím můžu říci, že basketbal v Pardubicích baví a to je pro nás ta nejlepší vizitka. Deset měsíců jsme se snažili valit naplno na všech frontách. Výkonnost asi musela někdy poklesnout a bohužel se to stalo v nepravý čas - v semifinále… Na finále čekáme hrozně dlouhou dobu, možná i to je důvod, proč jsme do něj zatím nedošli,“ uvedl předseda představenstva Pavel Stara, který zároveň vyzdvihl pardubické fanoušky: „Návštěvnost na naše domácí utkání, která v Kooperativa NBL a ve FIBA Europe Cupu činila v součtu 1700 lidí, je na české poměry fantastické číslo,“ uvedl šéf klubu. Zároveň pak nastínil i plány pro sezonu nadcházející. „Opět chceme hrát evropské poháry. A co se týká rozpočtu, chceme ho zachovat stejný, jako v loňské sezoně. Budeme stavět tým, který odpovídá filosofii i ekonomice našeho klubu, nechceme roztočit žádnou spirálu,“ uvedl Stara. Chystané změny v kádru pro nadcházející ročník pak osvětlil generální manažer „Beksy“ Martin Marek. „Před loňskou sezonou nedošlo prakticky k žádným změnám, pouze přišel Dominez Burnett. Rádi bychom drželi kontinuitu i dál, ale musíme se držet v rámci našich ekonomických možností, a tak určitě dojde k obměnám. S hráči, kterým končily smlouvy, jsme jednali už v průběhu jara, kdy dostali návrhy na nové kontrakty. Otazník visí konkrétně nad čtyřmi hráči: Lambem Autreym, Dominezem Burnettem, Jobi Wallem a Viktorem Půlpánem, kteří se rozhodli testovat volný trh. My na to musíme reagovat, takže aktivně hledáme případné náhrady na jejich pozice. Prvním novým hráčem je Michal Svoboda, reprezentant do 18 let, člen projektu Golden Talents,“ uvedl Martin Marek s tím, že nové smlouvy nedostali Josef Příhonský a Lukáš Kotas. Oba tak v týmu končí. Příhonský bude ovšem v klubu působit jako trenér mládeže.

K loňské sezoně se vyjádřil i kapitán týmu Radek Nečas. „Přestože je vždy dobré končit každou sezonu vítězným zápasem, my bychom přesto radši zakončili sezonu porážkou ve finále a měli stříbro, než vyhrát v sérii o bronz...,“ shrnul svoje dojmy kapitán Beksy.

Generální manažer Marek poté obšírněji zmínil i účast Beksy v mezinárodním poháru. „Účast ve FIBA Europe Cupu byla obrovskou zkušeností pro tým i celý klub a jednoznačně ji hodnotíme pozitivně. Nedávali jsme si žádné výsledkové cíle, chtěli jsme se prezentovat sebevědomým basketbalem, což se nám dařilo plnit. Hrozně si ceníme venkovní výhry z Minsku, cenné je i domácí vítězství nad Pau Orthez, což je velkoklub evropského měřítka. Hlavně bychom rádi vyzvedli obrovskou podporu a energii, kterou nám dávali pardubičtí fanoušci.“ JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyN2JjNjRiM