Beksa měla Opavu na lopatě, pak se zadrhla…

24.03. 2019 19:47

PARDUBICE – Pardubičtí basketbalisté mají za sebou další dvojutkání nadstavbové části Kooperativa NBL, která se těmito zápasy přehoupla do své druhé poloviny. Ve středu si Beksa nejprve doma poradila s Brnem, aby pak v sobotu, po nepochopitelném kolapsu ve třetí čtvrtině, zápas ztratila.

8. kolo nadstavby, skupina A1: BK JIP Pardubice - egoé Basket Brno 73:58 (17:6, 19:20, 12:18, 25:14). Body Pardubic: Pavlovič 23 (+9 d.), Švrdlík 19, Kohout 9, Půlpán 8 (+7 as.), Svoboda 5, McGaughey 4, Potoček 3, Singletary 2. Brno: Farský 13, Geiger 12, Nehyba 9, Stegbauer 7, Roby 6, Jokl 6 (+9 d.), Vašát 4, Kereselidze 1. Diváků: 817. PARDUBICE: Pavlovič, Singletary, Nečas, Půlpán, Švrdlík, Kohout, Potoček, Brožek, Svoboda, McGaughey, (Výcha). Ačkoliv Beksa udržela v první čtvrtině Brno na pouhopouhých šesti nastřílených bodech a ačkoliv hned na startu druhé čtvrtiny vedla po trojce Viktora Půlpána už 20:6, cesta k (očekávanému) triumfu byla trnitější, než to zprvu vypadalo. Postupem času se ze hry Pardubic vytratila rychlost v přechodové fázi, a tak se Brno přitáhlo ve druhé půli na rozdíl jediného koše (28. minuta - 43:42). Kritické momenty však domácí ustáli. „Byl to zvláštní zápas. Řekl bych, že jsme nechytili správný rytmus, nepodařilo se nám hrát v našem tempu. Co se týče obrany, můžeme být spokojeni s nasazením, s agresivitou, ale ta by neměla by být jen na obranné polovině hřiště, ale i na té útočné, což nám dnes chybělo. Měli jsme hodně příležitostí skórovat, ale neproměňovali jsme dobré pozice, myslím, že pak už jsme o tom i začali až moc přemýšlet a nehráli jsme tak jednoduše, jak jsme mohli,“ nechal se slyšet trenér Levell Sanders.

9. kolo nadstavby, skupina A1: BK Opava – BK JIP Pardubice 87:77 (14:20, 20:29, 33:6, 20:22). Body Pardubic: Kohout 16 (+9 d.), Švrdlík 12, Williams 9 (+6 as.), McGaughey 9, Škranc 8, Svoboda 7, Singletary 7, Půlpán 5 (+5 as.), Nečas 4 (+4 as.). Opava: Bujnoch 18 (+11 d.), Šiřina 16, Zbránek 16, Klečka 10, Dragoun 9, Gniadek 8 (+10 d. +5 as.), Jurečka 3, Slavík 3, Štěpánek 2, Kouřil 2 (+4 as.). Diváků: PARDUBICE: Pavlovič, Williams, Singletary, Nečas, Půlpán, Švrdlík, Škranc, Kohout, Potoček, Svoboda, McGaughey, (Výcha). Skvěle odehraný první poločas, na jehož konci Beksa vedla až o 16 bodů, zcela zastínila katastrofální třetí čtvrtina. Tu domácí vyhráli 33:6! a následně pak dokonali velkolepý obrat. Beksa sice vyhrála tři čtvrtiny, navíc s celkovým skóre 54:71, leč ani to na vítězství nestačilo. Omluvou nemůže být ani to, že v minulém klání Opava velice houževnatě vzdorovala Nymburku a nakonec prohrála pouze o jediný bod.  „Do zápasu jsme vstoupili výborně. Samozřejmě nám pomohlo i to, že Opava proměnila v prvním poločase pouze dvě trojky ze čtrnácti pokusů. Ve třetí čtvrtině však byli domácí mnohem agresivnější v útoku, přidali na tempu a skórovali z přechodové fáze," řekl k utkání trenér Pardubic Levell Sanders. Bekse určitě chyběly i body Ozrena Pavloviče. Zatímco doma proti Brnu jich zaznamenal 23, nyní vyšel naprázdno…

Další výsledky 9. kola nadstavby (A1): Olomoucko – Sluneta 94:74, Svitavy – Nymburk 69:87, Děčín – Brno 62:60. Příště: Pardubice – Svitavy (ST 18), Olomoucko – Pardubice (SO 18). (zr, saf)