Beksa na Olomoucko nestačila. Prohrála o dvacet…

20.10. 2019 20:50

PARDUBICE - Třetí domácí zápas v řadě se pardubickým basketbalistům vůbec nepovedl. S Olomouckem Beksa ztrácela prakticky celé utkání a hlavně vinou chabé útočné produkce prohrála rozdílem 20 bodů.

4. kolo: BK JIP Pardubice vs. BK Olomoucko 63:83 (16:23, 17:23, 10:19, 20:18). Body Pardubic: Potoček 13, Škranc 10, Kohout 9, Slanina 7, Vyoral 6 (+5 as.), Svoboda 6, Švrdlík 6, Pavlovič 3, Půlpán 3 (+4 as.). Rozhodčí: Vyklický, Kapaňa, Kubiš. PARDUBICE: Vyoral, Slanina, Nečas, Půlpán, Švrdlík, Škranc, Kohout, Potoček, Svoboda.
V prvním poločase měla Beksa velké potíže se ztrátami, převážně nevynucenými: spáchala jich třináct a Olomoucko z nich vytěžilo rovných 20 pohodlných bodů. Stejný problém však Pardubice trápil i ve třetí čtvrtině, kdy zaznamenaly dalších deset ztrát... V závěru se sice pardubičtí hráči pokusili o poslední vzepětí (Potoček zapsal koš s faulem a Kohout trefil trojku), ale jelikož delší bodovou šňůru nenatáhli, rozdíl se vyšplhal až na maximálních 29 bodů a s tím už pak nic moc dělat nešlo… „Celé utkání jsme se snažili najít svůj rytmus, ale vždycky, když jsme se nadechovali, hosté udělali znovu něco pozitivního. Ukázali svou kvalitu jako tým. Když takhle vysoko prohrajete, vrátí vás to zpátky na zem. Tenhle zápas je za námi, už ho nemůžeme změnit. Musíme se od pondělí vrátit k tvrdému tréninku a připravit se na příští zápasy. Chtěl bych ještě velice poděkovat našim fanouškům za jejich podporu,“ nechal se po utkání slyšet pardubický trenér Scalabroni. Další výsledky 4. kola: Svitavy – Brno 94:73, USK – HK 82:74, Kolín – Ostrava 82:89, Opava – Ústí nad Labem 94:70, Děčín – Nymburk 69:86. Příště: HK – Pardubice (PÁ 18). (zr, saf)