Beksa neuspěla hned dvakrát

19.01. 2020 18:09

PARDUBICE – Basketbalisté BK JIP Pardubice mají za sebou dvě utkání, která však z jejich pohledu nevyzněla nejlépe. Beksa nejprve ve středu podlehla doma Opavě, aby pak příznivý výsledek nepřivezla ani v sobotu ze Svitav…

19. kolo: BK JIP Pardubice – BK Opava 73:87 (19:19, 14:28, 18:13, 22:27). Body Beksy: Půlpán 19 (+11 as.), Vyoral 18 (+6 as.), Slanina 10, Pavlovič 10 (+5 as.), Švrdlík 8, Kohout 5 (+8 d.), Svoboda 3. Nejvíc bodů Opavy: Gniadek: 24. Ani napodruhé v letošní sezoně to Pardubicím s Opavou nevyšlo. Celý zápas Beksa prohrávala a nakonec druhému celku ligové tabulky podlehla čtrnáctibodovým rozdílem. Klíčové číslo, jak se shodli všichni aktéři po skončení zápasu, bylo zapsáno v kolonce útočných doskoků. Opavští basketbalisté získali pod pardubickým košem neuvěřitelných 23 míčů a z druhých šancí vytěžili plných 22 bodů!  „Tohle je příliš vysoké číslo, dali jsme soupeři možnost skórovat mnoho snadných bodů,“ konstatoval poražený trenér Ken Scalabroni.
20. kolo: DEKSTONE Tuři Svitavy – BK JIP Pardubice 80:74 (19:11, 25:16, 19:21, 17:26). Body Pardubic:  Vyoral 27 (+7 as.), Kohout 17, Potoček 11, Švrdlík 7, Půlpán 6, Pavlovič 4, Slanina 2. Nejvíce bodů Svitav: Marko 21. PARDUBICE: Pavlovič, Vyoral, Slanina, Nečas, Půlpán, Švrdlík, Škranc, Kohout, Potoček, Svoboda, (Výcha). Tuři na Beksu vyrukovali s velice agresivní obranou, která slavila úspěch. V každé čtvrtině Pardubice sice nastřílely přesně o 5 bodů více než v té předchozí, leč nestačilo to. Rozhodná pasáž se odehrála v první půli: již v úvodní čtvrtině domácí ukázali Bekse záda šňůrou 16:0 a postupně navýšili svůj náskok až na maximálních 21 bodů. „První půle byla z naší strany hodně špatná. Nedařilo se nám v útoku, v první čtvrtině jsme nedali šest nebo sedmi minut koš, to by se nám nemělo stávat,“ smutnil po osmé porážce v letošním ročníku NBL křídelník Josef Potoček. Další zápasy 20. kola: Nymburk – Hradec 102: 65, Ostrava – Olomoucko 97:92, Kolín – USK 94:86, Opava – Brno 83:68, Děčín – Ústí 81:82. Příště: Pardubice – Kolín (SO 18). (bkpardubice, saf)