Beksa v nadstavbě konečně zvítězila – porazila Olomoucko

01.03. 2020 17:52

PARDUBICE – Až na čtvrtý pokus v nadstavbové části NBL se pardubičtí basketbalisté konečně dočkali vítězství. V sobotu večer porazili na svém hřišti tým Olomoucka. Po dlouhé době Beksa do zápasu nastoupila téměř kompletní. Osobní statistiky si vylepšil pivot Prokop Slanina.

4. kolo nadstavby: BK JIP Pardubice – BK Olomoucko 96:90 (20:18, 31:20, 21:24, 24:28). Body Pardubic: Slanina 19 (+10 d.), Vyoral 17 (+10 as. +7 d.), Švrdlík 15, Škranc 14, Půlpán 10 (+7 as.), Pavlovič 9, Nečas 6, Potoček 6. Nejvíc bodů Olomoucka: Rose: 21. PARDUBICE: Pavlovič, Vyoral, Slanina, Nečas, Půlpán, Švrdlík, Škranc, Potoček, (Tkadlec, Výcha, Svoboda).
V sestavě domácích scházel pouze zraněný pivot Ondřej Kohout, ostatní hráče již měli trenéři k dispozici, a tak i to se projevilo na hře i konečném výsledku. Olomoucko vedlo jen v první čtvrtině, nejvíce však o tři body (na začátku 2:5 a v 9. minutě 15:18), jinak byla Beksa neustále vpředu. Velmi důležitým úsekem byla již druhá čtvrtina, v níž Pardubice hanáckému týmu nasázely 31 bodů, a v dalším průběhu už jejich vedení nekleslo pod osm bodů. „Jsem moc rád, že jsme vyhráli, je to pro nás důležité vítězství. Dali jsme se zdravotně dohromady a to se pozitivně odrazilo na našem výkonu,“ podotkl spokojený trenér vítězů Ken Scalabroni. Dva pardubičtí hráči zaznamenali v utkání ceněný double-double. Prokop Slanina nastřílel 19 bodů a doskočil 10 míčů (v obou statistikách se jedná o jeho kariérní maximum v NBL), Tomáš Vyoral nastřádal 17 bodů + 10 asistencí. Velmi důležité byly ovšem také příspěvky Kamila Švrdlíka (15 bodů), Davida Škrance (14 bodů, trojky 4/6) či Viktora Půlpána (10 bodů + 7 asistencí). Příště: Pardubice – Opava (SO 17.30). (bkpardubice.cz, saf)