Beksa v Prostějově neuspěla. V úterý a ve středu hraje doma

22.04. 2019 16:42

PROSTĚJOV – Do čtvrtfinálové série play-off vstoupili v pátek pardubičtí basketbalisté prohrou v Prostějově. S Olomouckem se následně utkali i ve druhém utkání o den později a ani v tomto případě nebyli úspěšní. Série se nyní přesunuje do Pardubic, kde se v hale na Dašické koná dnes a zítra vždy od 18 hodin třetí a čtvrté utkání.

1. utkání čtvrtfinále: BK Olomoucko – BK JIP Pardubice 86:81 (23:22, 16:15, 27:23, 20:21). Body Pardubic: Singletary 18 (+6 as.), McGaughey 17, Kohout 14, Půlpán 12 (+6 as.), Švrdlík 7, Pavlovič 6, Škranc 5, Nečas 2. Nejvíc bodů Olomoucka: Palyza (29). Rozhodčí: Matějek, Blahout, Kec. Diváků: 476. PARDUBICE: Pavlovič, Singletary, Nečas, Půlpán, Švrdlík, Škranc, Kohout, Potoček, McGaughey, (Jackson, Brožek, Výcha). Stav série: 1:0.
Do zápasu Beksa vstoupila bez dvojice zdravotně indisponovaných rozehrávačů Michala Svobody a Donovana Jacksona. V utkání vedla jen necelých osm minut, nejvíce o osm bodů, domácí byli vpředu 31 minut, maximálně však o 10 bodů. Pardubice nedokázaly eliminovat domácí ofenzivní esa Palyzu s Douglasem. První jmenovaný prohnal síťkou šest trojek a celkem si připsal 29 bodů, druhý přidal 22 bodů (a 6 útočných doskoků!). Navíc se k nim přidali i pivot Bohačík (15) s rozehrávačem Pelkem (14 + 13 asistencí) - každý z této čtveřice odehrál více než 31 minut… Pro srovnání - v pardubickém týmu nestrávil na palubovce tolik času ani jediný hráč... „Oba týmy bojovaly, chtěly urvat první vítězství, což se povedlo domácím. My ale rozhodně nevěšíme hlavy,“ řekl po prvním utkání pardubický trenér Levell Sanders. Beksa měla čtyři dvouciferné střelce, jimž vévodil rozehrávač Evan Singletary, jenž stihl 16 ze svých osmnácti bodů ve druhém poločase. Evan McGaughey začal deseti body v první čtvrtině a nakonec jich nastřádal 17, Ondřej Kohout proměnil šest z deseti střel z pole a nastřílel 14 bodů. Viktor Půlpán pak přidal ke dvanácti bodům i šest asistencí.
2. utkání čtvrtfinále: BK Olomoucko – BK JIP Pardubice 102:91 (23:27, 25:19, 27:15, 27:30). Body Pardubic: Švrdlík 17, Půlpán 16 (+7 as.), Singletary 13 (+4 as.), Pavlovič 12, Kohout 9, Potoček 9, McGaughey 7, Škranc 5, Nečas 2, Brožek 1. Nejvíc bodů Olomoucka: Dunans (23). Rozhodčí: Hruša, Baloun, Jeřáb. PARDUBICE: Pavlovič, Singletary, Nečas, Půlpán, Švrdlík, Škranc, Kohout, Potoček, Brožek, Výcha, McGaughey, (Jackson). Stav série: 2:0.
Televizní utkání zlomila v neprospěch Pardubic třetí čtvrtina, kterou Beksa prohrála dvanáctibodovým rozdílem. A propad bohužel pokračoval i na startu poslední části hry, kdy se vůbec nedařilo v útoku ani v obraně a hosté nedokázali zastavit úspěšně trojkující domácí hráče. V 34. minutě Lukáš Palyza posunul vedení svého týmu už na 90:66 a Olomoucko v poklidu dovedlo zápas k vítězství. „Odehráli jsme celkem solidní první poločas, ale ve druhém jsme polevili v obraně, což se projevilo na skóre," podotkl pardubický trenér Sanders. Své si k utkání řekl i šestnáctibodový rozehrávač Viktor Půlpán: „První poločas byl z naší strany mnohem lepší než druhý. Do něj jsme vstoupili vlažně, nechali jsme Olomoucko, aby si udělalo náskok a pak už ukázalo, jak je silným týmem. Nedali nám šanci se dotáhnout,“  uvedl, ale hned odhodlaně dodal: „Hraje se na čtyři vítězné zápasy. My jsme tady chtěli aspoň jedno utkání zlomit v náš prospěch - nepovedlo se, ale hraje se dál. Teď musíme my vyhrát dva zápasy doma!“ (zr, saf)