Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

BEKSA válí! Čtyři a půl tisíce diváků vidělo její další výhru

Hvězdou večera byl Joseph Wall. Foto: MILAN KŘIČEK
29.12. 2016 11:52

PARDUBICE - Ještě dříve, než Dominez Burnett rozsekl svými dvěma úspěšnými šestkami dramatickou koncovku, rozehrála svůj koncert Komorní filharmonie Pardubice, jejíž slavné filmové melodie mnohokrát roztleskaly skvěle zaplněné hlediště Tipsport arény. Halou se nesla hudba ze Sedmi statečných, Harryho Pottera, Pirátů z Karibiku či v neposlední řadě třeba ze Starců na chmelu či Limonádového Joea. Záhy pak, po tomto předzápasovém koncertu, pokřtili bývalí pardubičtí hráči a trenéři knihu k 60. výročí založení pardubického klubu... Téměř 4,5 tisíce diváků si tak v Tipsport aréně užilo skvělý středeční večer s dramatickým koncem - Beksa nakonec v 17. kole Kooperativa NBL přetlačila houževnatou Ostravu o dva body! V ligové tabulce tak nyní BEKSE patří druhá příčka!


BK JIP Pardubice - NH Ostrava 84:82 (17:18, 23:21, 26:26, 18:17). Body: Wall 20, Švrdlík 13, Škranc 12, Burnett 11, Nečas 9 (+11 d.), Půlpán 7, Kotas 5, Kohout 5, Autrey 2 - Painter 23 (+13 d.), Guercy 15 (+9 as.), Mays 14, Bratčenkov 13, Smith 11, Riewer 2, Klímek 2, Leczo 2. Diváků: 4380! Hráč utkání: Jobi Wall.

Levell Sanders (trenér BK Pardubice): „Bylo to těžké utkání. Všichni by očekávali, že Ostrava přijede bez jednoho ze svých klíčových hráčů (Petra Bohačíka) a bude hrát těžký zápas. Většinou, když týmu chybí hráč, je to příležitost pro další hráče, aby se ukázali a přesně to se stalo dneska. Od začátku zápasu nám chyběla energie. Neustále jsem se při time-outech snažil najít v hráčích nějakou energii, ale nedařilo se nám to. Ostrava hrála dobře, trefila spoustu trojek. V prvním poločase jsme dostali do hry hráče, jako jsou Smith a Bratčenkov, kterým jsme nechali příliš prostoru, kterého využili k lehkým střelám. Tím získali sebejistotu a tým se díky tomu rozjel. Proto z toho byl tak těžký zápas. Třetí čtvrtina byla nahoru dolů. My jsme vedli, Ostrava vedla, pak stále dokola. Na konci rozhodlo, že jsme byli schopni ubránit několik útoků. Byl to vyrovnaný zápas. Velmi dobře jsme zahráli akci po time-outu, díky které jsme vyrovnali. Pak Ostrava nedokázala vystřelit a my jsme byli schopni rychle zaútočit, získat faul a rozhodnout. Ale chci pogratulovat Ostravě za to, jakým způsobem bojovala a hrála celý zápas."

Joseph Wall (hráč BK Pardubice): „Jsme šťastní, že jsme vyhráli. Nedařilo se nám odskočit Ostravě na více bodů, oba týmy se střídaly ve vedení. Hlavní bylo, že jsme neměli energii a díky tomu jsme nedokázali Ostravě utéct. Byla tu výborná atmosféra, super prostředí a byli jsme rádi za podporu." (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMWM1Mj