Beksa válí, vyhrála třikrát po sobě!

03.11. 2019 20:55

PARDUBICE – Hned dva zápasy měli v minulém týdnu na programu pardubičtí basketbalisté. Beksa se nejprve ve středu utkala doma na Dašické s ústeckou Slunetou, kterou porazila košem v poslední vteřině zápasu, aby pak v sobotu v Praze natáhla vítěznou šňůru již na tři zápasy!

6. kolo: BK JIP Pardubice vs. Sluneta Ústí n. L. 67:65 (16:16, 23:16, 14:17, 14:16). Body Pardubic: Pavlovič 15 (+10 d.), Půlpán 12, Škranc 11, Kohout 9, Vyoral 9 (+12 as.), Švrdlík 8 (+9 d.), Svoboda 3. PARDUBICE: Pavlovič, Vyoral, Nečas, Půlpán, Švrdlík, Škranc, Kohout, Potoček, Svoboda, (Slanina).
Dechberoucí koncovku se šťastným koncem pro Beksu mělo středeční drama s ústeckou Slunetou. Obrovskou bitvu rozčísl trojkou v poslední sekundě Ondřej Kohout. Do konce utkání scházelo 11 sekund, Pardubice těsně vedly, když si ústecký rozehrávač Joshua Brown vzal míč do svých rukou - jeho tým v tu chvíli ztrácel jediný bod. Driblujícího útočníka v obraně přebral Ondřej Kohout, ve vymezeném území jej dostal do úzkých, leč Brown z těžké pozice skóroval a pouhých 1,2 sekundy před koncem šokoval pardubické hráče i fanoušky - 64:65. Ozren Pavlovič poté za koncovou čárou nezazmatkoval, nevolil přihrávku nakrátko, po níž už by nám zbýval čas leda na zoufalou střelu přes celé hřiště. Ozi místo toho počkal na vhodný okamžik pro dlouhou přihrávku až na ústeckou polovinu hřiště: míč adresoval přesně do rukou Ondřeje Kohouta, jenž se bleskově otočil ke koši a ač tísněn Brownem, metr za obloukem vystřelil. Pak už to šlo ráz na ráz: závěrečný klakson, míč čistě propadnuvší obroučkou a obrovský jásot fanoušků Beksy - 67:65! „Jako by Vánoce přišly už teď v říjnu: ta poslední střela byla pro nás jako vánoční dárek,“ nechal se unést šťastný kouč Ken Scalabroni.
7. kolo: USK Praha – BK JIP Pardubice 58:63 (16:23, 18:17, 10:15, 14:8). Body Pardubic: Vyoral 14, Švrdlík 13, Škranc 2, Pavlovič 9, Půlpán 8, Potoček 3, Slanina 2, Kohout 2. PARDUBICE: Pavlovič, Vyoral, Slanina, Nečas, Půlpán, Švrdlík, Škranc, Kohout, Potoček, (Výcha, Svojanovský). Pardubice vedly od první až do 40. minuty. V každé čtvrtině se soupeři bodově vzdálily na 10-12 bodů, jenže ani jednou domácím nedokázaly definitivně ukázat záda. A tak rozhodla až pasáž mezi 37. a 38. minutou, kdy Beksa díky úspěšným nájezdům Viktora Půlpána a Tomáše Vyorala zdvojnásobila náskok ze čtyř na osm bodů. „Z mého pohledu to bylo velmi podobné utkání, jako minulé domácí proti Ústí. Opět jsme velmi dobře bránili a doskakovali, na ofenzivní polovině hřiště už to ale z naší strany tak kvalitní nebylo. Díky dobré obraně si ale odvážíme vítězství,“ zhodnotil sobotní duel kouč Pardubic Ken Scalabroni. Další utkání 7. kola: Ostrava – Opava 72:107, Brno – Nymburk 71:101, Olomoucko – Děčín 91:87, Hradec – Kolín 108:97, Svitavy - Ústí nad Labem 78:67. Příště: Opava – Pardubice (SO 18). (zr, saf)