Beska drží stále naději na druhé místo

07.04. 2019 20:46

PARDUBICE – Domácí dvojutkání má za sebou pardubická Beksa. Prvoligoví basketbalisté se nejprve ve středu utkali na Dašické s Nymburkem, aby si pak domácí prostředí užili i v sobotu, kdy hostili ústeckou Slunetu.

12. kolo nadstavby: BK JIP Pardubice – ČEZ Basketball Nymburk 64:80 (16:23, 22:14, 10:21, 16:22). Body Pardubic: McGaughey 15, Švrdlík 9, Pavlovič 8 (+4 as.), Singletary 8 (+6 as.), Kohout 6, Potoček 6, Nečas 5, Půlpán 5 (+8 d.), Škranc 2. Rozhodčí: Vyklický, Kec, Vošahlík. Diváků: 1162. PARDUBICE: Pavlovič, Singletary, Nečas, Půlpán, Švrdlík, Škranc, Kohout, Potoček, McGaughey, (Brožek, Výcha). V první čtvrtině se Bekse sice nedařilo eliminovat reprezentační nymburské duo Bohačík - Hruban, kteří dohromady zaznamenali 21 z úvodních 23 bodů svého týmu (!), a po šňůře 0:12 Pardubice rychle propadly do dvouciferné ztráty (12:23). Jenže v útoku neměli domácí žádné větší problémy, a tak se rychle přitáhli zpět do kontaktu - i díky 9 bodům v řadě na přelomu prvních dvou čtvrtin. Ve druhé části pak trefila Beksa čtyři trojky, a když z posledního útoku před přestávkou přesně trojkoval i Kamil Švrdlík, vedli domácí v poločase 38:37! Následnou čtvrtinu však již Pardubice prohrály o jedenáct a vítězství si již suverén vzít nenechal. „Po dobrém prvním poločase jsme se ale ve druhé půli až příliš spoléhali na střelbu z dálky. Vůbec jsme nedostávali míč pod koš," podotkl pardubický top-skórer Evan McGaughey. Beksa měla jediného dvouciferného střelce v Evanu McGaugheym, jenž proměnil všechny čtyři tříbodové pokusy a celkem zaznamenal 15 bodů (za necelých 17 minut ve hře). Střelcem zápasu byl ale nymburský Jaromír Bohačík s 21 body. Jeho spoluhráč Vojtěch Hruban pak zaznamenal jedenáct ze svých patnácti bodů již v první čtvrtině. „Spokojeni nemůžeme být s doskoky, umožnili jsme Nymburku až příliš útočných doskoků, po nichž jednoduše skóroval. S tím, že jsme nymburským hráčům nedovolili zakončovat v přechodové fázi naopak spokojeni být můžeme, stejně jako celkově s naší obranou. V útoku jsme ale měli hrát agresivněji,“ shrnul své poznatky trenér Pardubic Levell Sanders.
13. kolo nadstavby: BK JIP Pardubice – Sluneta Ústí nad Labem 79:75 (27:18, 18:20, 16:15, 18:22). Body Pardubic: Škranc 17, Pavlovič 12, Jackson 12, Svoboda 10, Půlpán 8 (+5 as.), Kohout 7, McGaughey 5, Švrdlík 3, Singletary 3 (+5 as.), Nečas 2 (+5 as.).Rozhodčí: Hošek, Kurz, Šolce. Diváků: 891. PARDUBICE: Jackson, Pavlovič, Singletary, Nečas, Půlpán, Švrdlík, Škranc, Kohout, Svoboda, McGaughey (Brožek, Výcha). Když na začátku poslední čtvrtiny Evan Singletary trojkou a Ondřej Kohout dvojkou natáhli náskok Beksy na 13 bodů (66:53), vypadalo to na poklidné závěrečné minuty. Opak byl ale pravdou: hosté, vedeni v této pasáži rozehrávačem Šotnarem, se vrátili do hry šňůrou 0:11! a v dalším průběhu se opakovaně přitáhli až na rozdíl jediného bodu. Do vedení se ale naštěstí nedostali, a tak Pardubice v dramatické koncovce těsnou výhru ustrážily. „Oba týmy měly o co hrát, takže jsem očekával, že to bude hodně bojovné utkání, což se také potvrdilo,“ konstatoval po utkání trenér Levell Sanders. Díky tomuto vítězství si pardubičtí basketbalisté před posledním kolem nadstavby uchovali naději na třetí či dokonce druhé místo.
Další utkání 13. kola nadstavby: Nymburk – Děčín 97:53, Olomoucko – Brno 96:66, Svitavy – Opava 73:98. Příště: Děčín – Pardubice (ST 18). (zr, saf)