Bizoni mezi elitu nepostoupili. Finále prohráli

28.10. 2018 21:05

ZLÍN – Přeloučští ragbisté se včera ve Zlíně pokusili ve finále národní ligy zvítězit a postoupit do nejvyšší soutěže. Finálovým soupeřem jim byl domácí celek, který ovládl základní část právě před Přeloučí. Asi i domácí prostředí však nakonec rozhodlo o tom, že mezi elitu se pro příští rok dostane Zlín. Extraligu tak musí přeloučští Bizoni minimálně o rok odložit...

RC Zlín – RC Přelouč 24:17. Body Přelouče: Pavelka 5, Varga 5, Nevrlý 5, Čížek 2. PŘELOUČ: Staněk, Čejka, Novák, Kosař, Pánek, Pavelka, Dušek, Dostál, Jan Kohout, Jakub Čížek, Sýkora, Varga, Trunec, Nevrlý, Petržílka, střídali: Martin Kohout, Klepal, Šmíd. Lavička: Tvrdík, Doležel.

Domácí hráči, jako vítěz základní části, měli výhodu domácího prostředí a do utkání vstoupili lépe, když se už ve druhé minutě ujali vedení trestným kopem. Ve 13. minutě měla výhodu trestného kopu i Přelouč, ale kop se nepovedl a stav zůstal nezměněn. Vedení pak Zlín navýšil ve 22. minutě, kdy položil první pětku utkání a s konverzí vedl 10:0. Bizoni měli územní převahu, ale obrana Zlína byla pozorná a ve 26. minutě druhým úspěšným trestným kopem vedl již 13:0. Ve 35. minutě obdržela Přelouč ŽK a do poločasu musela hrát ve 14 hráčích a stejně tak i úvodních pět minut druhého poločasu. Ten v úvodu přinesl stejný moment jako na začátku utkání a domácí kopali ve 44. minutě třetí trestný kop. A i po třetí byli úspěšní a vedli už 16:0. Přelouč provedla kvůli zranění dvě střídání, do hry nastoupili Šmíd a Klepal a v 57. minutě položila pětku a snížila na 16:5. Když Pavelka zachytil odkop domácích a položil, konverze skončila smolně na tyči. Přelouč však měla stále územní převahu, kterou zúročila další pětkou a snížila na 16:12. Položil Jakub Varga a kop po pětce proměnil Jakub Čížek. Zlín ale kontroval též pětkou a navýšil na 21:12. Přestože Bizoni další pětkou okamžitě odpověděli a v závěru sahali i po obratu, ten se jim nepovedl. Z přemíry snahy totiž chybovali a domácí dalším, už čtvrtým, trestným kopem navýšili na konečných 24:17.                                                                                                  (MK, saf)