Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Bizoni zakončili letošní rok na 2. místě!

Přeloučští Bizoni. FOTO: Archiv klubu
17.12. 2017 18:02

PŘELOUČ - Podzimní sezonu odehráli ragbisté místního RC v nově vzniklé soutěži „POHÁR ČSRU - 1. liga“. Soutěž byla rozdělena na Čechy a Moravu a probíhala od 3. září do 28. října a tvořilo ji celkem 13 týmů, z toho čtyři hrály moravskou část a devět českou.


Moravskou část tvořily týmy Ostravy, Brna Bystrce, Havířova, Zlína a byla mnohem zajímavější než česká, z důvodu vyrovnanosti všech mančaftů. Přeloučští Bizoni se postupně v české části utkali s Českými Budějovicemi, Iuridicou Praha, Slávií „B“, Rakovníkem, Petrovicemi Praha, Olympem Praha, Nýrskem a Karlovými Vary. Velkým lákadlem pro všechny týmy a fanoušky byl vstup profesionálního týmu RA Olymp Praha do soutěže. Tým, který tvoří zejména čeští reprezentanti a hráči z Jihoafrické republiky, naděloval trojciferné množství bodů skoro všem týmům. Největším soupeřem mu byl RC Přelouč, který v tomto utkání podal svůj nejlepší podzimní výkon. Tento zápas byl pro přeloučské hráče jednoznačně utkáním roku a náležitě si ho za velké podpory fanoušků užili.

Bizoni měli po celý podzim k dispozici 28 hráčů a sezonu po dvou porážkách a šesti vítězstvích zakončili na 2. místě a setrvávají tak i pro nadcházející rok v 1. lize. Přelouč v soutěži zaznamenala celkem 557 bodů, o které se zasloužilo dvacet hráčů. Nejvíc bodů nasbíral Jan Čížek (106 b.), nejvíc pokládajícím hráčem byla posila z USA David Francis Roddy s 16 pětkami. Hráčem podzimu byl vyhlášen Jakub Čížek, který odehrál všech osm utkání a zaznamenal v nich celkem 52 bodů.

Bizony již v tomto měsíci čeká náročná zimní příprava, která bude probíhat na hřišti a v přeloučské tělocvičně 2HaSance pod vedením Jaroslava Černého. Vrcholem fyzického drilu pak bude soustředění v Trutnově od 28. února do 4. března příštího roku. V plánu je také přípravné utkání s vicemistry ČR, týmem RC Praga Praha. Podoba a rozlosování jarní sezony zatím není známa. (saf, MK)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyM2I2NzU