Body bude Dynamu zachraňovat zřejmě „tenhle klouček“

Hvězdou současného Dynama je mladý gólman Milan Klouček. FOTO: Milan Křiček
08.10. 2017 20:56

PARDUBICE – Hned tři zápasy sehráli hokejisté Dynama v minulém týdnu. V úterý možná trochu překvapivě vyhráli na Spartě, v pátek doma v prodloužení nestačili na Olomouc, ovšem včera zvítězili v penaltovém rozstřelu v Litvínově. Zásadní změnou ve všech třech utkáních bylo i nasazení mladého brankáře Milana Kloučka. Ten v nich inkasoval pouze třikrát a má tak průměr jednoho obdrženého gólu na utkání a zároveň drží i fantastickou úspěšnost přesahující 97 procent! Těmito čísly, jako má tento klouček Klouček, se ostatní dva gólmani – Ondřej Kacetl (86,4 %) a Martin Růžička (83,8 %), bohužel, rozhodně pyšnit nemohou...

Předehrávka 14. kola: HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice 1:3 (0:1, 1:1, 0:1). Branky a nahrávky: 30:20 Zámorský (Vrána) – 5:58 Bojko (Quenneville, Trončinský), 35:14 P. Sýkora (Perret), 57:25 Trončinský. Rozhodčí: Hradil, Kika – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Divá: 6457. Střely na branku: 40:33. PARDUBICE: Klouček – Hunkes, Wishart, Cardwell, Čáslava, Trončinský, Holland – Vondráček, Tomášek, S. Treille – Quenneville, Bojko, Rolinek – P. Sýkora, Poulíček, Perret - Kaut, Dušek, Beran.

„Chtěli jsme vycházet ze zajištěné obrany a pomoci mladému gólmanovi Kloučkovi v bráně. Myslím si, že dnes hráči v poli hodně blokovali střely, nepřipustili dorážky a také jsme dokázali ubránit smrtící sparťanské přesilovky. To bylo podle mě dnes rozhodující. Klouček předvedl výborný výkon, hodně nám pomohl a také to tým vyburcovalo a před brankou pracoval s mnohem větší intenzitou než v minulých zápasech,“ nechal se po utkání v Praze slyšet asistent trenéra Pardubic Pavel Marek.

10. kolo: HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc 1:2 (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1). Branky a nahrávky: 53:40 Rolinek (Trončinský; 5/5) – 25:02 Strapáč (Skladaný; 5/4), 63:18 Skladaný (J. Galvas; 4/4). Rozhodčí: Lacina, Pešina – Rampír, Zíka. Vyloučení: 3:7 (1:2, 1:3, 1:2), navíc Wishart (Dynamo Pardubice) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. Divá: 7335. Střely na branku: 32:24. PARDUBICE: Klouček – Wishart, Hunkes, Čáslava, Cardwell, Trončinský, Holland, Ščotka – Treille, Tomášek, Vondráček – Rolinek, Bojko, Quenneville – Perret, Poulíček, P. Sýkora – Beran, Dušek, M. Kaut.

„Ze začátku jsme měli tlak, dvě přesilovky, ale nedali jsme gól, což nás možná trochu utlumilo. Na druhou stranu jsme ubránili pětiminutovou přesilovku, kdy jsme doufali, že nás to nakopne, ale bohužel nic, vyrovnat jsme dokázali až v závěru třetí třetiny. V prodloužení stálo štěstí na straně Olomouce,“ uvedl k utkání asistent trenéra Dynama Otakar Janecký.

11. kolo: HC VERVA Litvínov – HC Dynamo Pardubice 0:1 sn. Branka: rozhodující samostatný nájezd Quenneville. Rozhodčí: Hejduk, Svoboda – Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:6. Diváci: 4025. Střely na branku: 45:37. PARDUBICE: Klouček – Hunkes, Wishart, Cardwell, Čáslava, Mojžíš, Ščotka, Trončinský – J. Sýkora, Tomášek, S. Treille – Quenneville, Bojko, Rolinek – P. Sýkora, Poulíček, Perret – M. Kaut, Dušek, Vondráček. Famózní Milan Klouček kryl v utkání úctyhodných 45 střel Litvínova plus všechny samostatné nájezdy! JAN ŠAFÁŘ