Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Boj o titul, který nemá Plíšková, Štěpánek ani Šafářová. Začala Juniorka!

06.08. 2017 20:14

PARDUBICE – Již tuto sobotu začal na kurtech pod zámkem 90. ročník Pardubické juniorky, neboli Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu. Letošní ročník však bude bohužel ovlivněn absencí některých hráčů, kteří se ve stejném termínu účastní Mistrovství Evropy družstev do 14, 16 a 18 let. I přesto však hráčské listiny skýtají jména, na které se vyplatí zajít se podívat.


Dva hlavní favorité na titul v dívčí i chlapecké kategorii totiž do Pardubic dorazili. Šanci na titul dorosteneckého šampiona má rozhodně Patrik Rikl (1999, TK Sparta Praha). Před dvěma roky na Juniorce startoval a ve čtvrtfinále prohrál s tehdejším vítězem Orlitou. Jeho největším hendikepem jsou zranění, ovšem pokud jeho tělo vydrží pět zápasů v pěti dnech, může pomýšlet na vítězství. Mezi dalším kandidáty na vítězství před začátkem turnaje bezpochyby byli Antonín Štěpánek (1999, I. ČLTK Praha), Tadeáš Paroulek (1999, I. ČLTK Praha) či Evžen Holiš (2000, TK Agrofert Prostějov).

I dívky mají jasnou favoritku. I když na druhou stranu byla Johana Marková (1999, I. ČLTK Praha) favoritkou i v minulých letech... Letos má však poslední možnost pokusit se zapsat do seznamu vítězů. Johana hraje agresivní tenis a pokud bude ve formě, tak se s ní bude soupeřkám těžko hrát. Bezpochyby asi největší favoritka na vítězství. Stát se „nesmrtelnou“ však bude chtít jistě také Klára Hájková (1999, TK Sparta Praha), Aneta Laboutková (2000, I. ČLTK Praha) či třeba Vanesa Nikolovová (2001, I. ČLTK Praha). Pardubice mohou smutnit, že neuvidí zřejmě největší současný mládežnický klenot - Markéta Vondroušová (v žebříčku WTA na 68. místě) totiž již celkem pravidelně nastupuje v turnajích WTA. Chybějí však i další mladé hvězdy: Kilnarová, Procházková... Snad se příští rok podaří vyřešit kolize Mistrovství Evropy dorosteneckých družstev s Pardubickou juniorkou a pod zámkem tak bude moci startovat kompletní česká juniorská špička...

Mezi 48 hrajícími chlapci a stejným počtem dívek jsou i tři domácí hráči. Vojtěch Veigert reprezentuje TK Pernštýn 1897 Pardubice a Tereza Švadlenková s Ráchel Heřmanovou zastupují pardubické LTC. Oběma na turnaj dopomohly divoké karty.

A o co se letos hraje? Pochopitelně, že o prestiž, čest a titul dorosteneckého šampiona České republiky pro rok 2017. Kromě toho ale také o věcné ceny. „Letos jsou připraveny ceny pro medailisty dvouher a čtyřher v celkové hodnotě 450 tisíc korun. Vítězové dvouher obdrží ceny v přibližné hodnotě 75 tisíc. Mezi cenami budou mimo jiné iPhone 7, Apple iWatch, Beats Solo3, hodinky Festina, Apple iPad mini, kávovar Nespresso a další,“ nechal se slyšet Lukáš Březina z tiskového servisu Pardubické juniorky.

Pardubickou juniorku v minulosti vyhráli například Ivan Lendl, Martina Navrátilová, Jan Kodeš, Petr Korda, Tomáš Berdych, Petra Kvitová či v neposlední řadě třeba Jiří Veselý. Naopak Pardubice nikdy nepadly k nohám sestrám Plíškovým, Radku Štěpánkovi, Lucii Šafářové, Petru Rosolovi či třeba Barboře Strýcové... JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNTc0Yzc