Bránu do extraligy má Dynamo otevřenou dokořán!

14.04. 2019 20:44

PARDUBICE – Sérii pěti barážových výher utnulo v úterý před vyprodanou ČSOB Pojišťovna arénou až Kladno. Výkon Dynama byl ale na hony vzdálený od jeho úvodních zápasů v prolínací soutěži a tribunám dal spíš zavzpomínat na jeho sezonní trápení. Zejména poslední třetina se nedala nazvat jinak, než „holomajznou“. A tam kde Pardubice v úterý končily, tam pak také začaly i v pátek. Ani proti Budějovicím totiž nepředvedly nijak oslnivý výkon a s trochou nadsázky řečeno, ještě, že se Motor porazil víceméně sám… Včera se pak Dynamo představilo na Kladně, které vyhrálo pět utkání v řadě, a přestože to nejdříve vypadalo všelijak, nakonec si Pardubice odvezly všechny tři body a 99,9procentní extraligovou jistotu!

6. kolo baráže: HC Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 1:4 (1:0, 0:3, 0:1). Branky a nahrávky: 4:00 Sýkora (Kratochvil) – 26:40 Svedlund z trestného střílení, 34:06 Bláha (Lakos, Kaut), 36:46 Hajný (Bláha), 59:42,2 Plekanec (Lakos). Rozhodčí: Pavlovič, Šír – Gebauer, Špringl. Vyloučení: 5:7. Bez využitíDiváků: 10 194 (vyprodáno). Střely na branku: 27:25 (10:9, 11:7, 6:9). Vhazování: 28:24. PARDUBICE: Kacetl – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Zdráhal, Porseland – Sýkora, Ihnačák, Kratochvil – Hovorka, Mandát, Rolinek – Horký, Poulíček, Machala – Kloz, Marosz, Perret. KLADNO: Cikánek – Říha, Kehar, Nash, Zajíc, Lakos, Hořava – Jágr, Plekanec, Zikmund – Redlich, Vampola, Strnad – Melka, Machač, Svedlund – Hajný, Kaut, Bláha. Ano, od Dynama se možná trochu odklonilo štěstí, ale to přeje připraveným. A to Pardubice tentokrát nebyly. Za stavu 1:1 mohl zvrátit stav Hovorka. Renomovaný střelec však ve stoprocentní šanci selhal a trefil jen tyč prázdné branky... Vyprodaná aréna se tak výhry nedočkala stejně jako bodového přispění Jaromíra Jágra. Pan „Božský“ se mohl radovat ve třetí třetině, ale střelu do téměř prázdné branky mu odclonili domácí hráči. V samém závěru se pak „osmašedesátka“ málem dokonce i poprala. Jediným, kdo si mohl dovolit českou legendu vyzvat k bitce, nemohl být ale určitě Čech. A tak to na sebe vzal Francouz. Než se však Perret mohl stát nesmrtelným, zakročili rozhodčí… „Dneska nám chyběl pohyb, přímočarost a důraz do branky, tedy aspekty, které nás doposud zdobily. Ve třetí třetině jsme tahali za kratší konec a nedokázali jsme se dostat do šancí,“ zhodnotil utkání asistent trenéra Pardubic Richard Král.
7. kolo baráže: HC Dynamo Pardubice – ČEZ Motor České Budějovice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0). Branky a nahrávky: 21:38 Poulíček (Sýkora), 45:16 Horký (Machala, Poulíček). Rozhodčí: Kubičík, Lacina – Bryška, Lederer. Vyloučení: 7:8 (3:5, 2:0, 2:3). Bez využitíDiváků: 9185. Střely na branku: 29:29 (13:10, 11:11, 5:8). Vhazování: 36:32. PARDUBICE: Kacetl – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Nedbal, Porseland – Sýkora, Ihnačák, Kratochvil – Hovorka, Bubela, Rolinek – Horký, Poulíček, Machala – Kloz, Marosz, Perret. ČESKÉ BUDĚJOVICE: Kváča – Jandus, Pýcha, Plášil, Kutlák, Kachyňa, Vydarený – Doležal, Gilbert, Karabáček – Babka, Šimánek, Beránek – P. Novák, Přikryl, M. Novák – Heřman, Doktor, Čermák – Dančišin.
Nejpozitivnějším na celém utkání byly tři získané body, které už, se současnou výhrou Kladna v Chomutově, zajistily Dynamu na 99% setrvání mezi extraligovou smetánkou. Samotná hra však za moc nestála a nebýt na domácí straně brankáře Kacetla a na budějovické chybějícího „faktoru X“, mohlo být všechno jinak. Více jak devět tisíc fanoušků ale nakonec bylo s dvoubrankovým vítězstvím spokojeno. S předvedenou hrou už sice míň, což potvrdil i fakt, že se hala nenechala přesvědčit k oslavným mexickým vlnám, byť je k tomu dunící píseň Mexiko v podání kapely Tři sestry nepřímo vyzývala. Za tři body a za nulu si pak ale Dynamo v samém závěru přeci jen vysloužilo potlesk ve stoje. „Budějovice zůstaly ve hře až do konce a byly to trošičku nervy. Navíc nám třikrát jely samy na branku, což by se stávat nemělo, ale Ondřej Kacetl podal spolehlivý výkon,“ řekl k utkání asistent Ladislava Lubiny Richard Král.
8. kolo baráže: Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice 3:5 (2:1, 1:0, 0:4). Branky a nahrávky: 3:10 Zikmund (Jágr), 7:34 Jágr (Zajíc, B. Nash), 20:42 J. Strnad (Vampola, Redlich) – 1:54 Poulíček (Machala), 42:20 Poulíček (Horký, Porseland) 56:13 Marosz (Rolinek), 58:14 Hovorka (Eklund, Rolinek), 59:19,3 Hovorka (Rolinek). Rozhodčí: Bejček, Hejduk – Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 3:5, navíc Š. Bláha (Rytíři Kladno) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno). Střely na branku: 34:28 (16:6, 11:9, 7:13). Vhazování: 36:26. PARDUBICE: Kacetl (24:01 Klouček) – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Porseland, Budík, od 20:00 navíc Nedbal – Sýkora, Ihnačák, Kratochvil – Hovorka, Dušek, Rolinek – Horký, Poulíček, Machala – Kloz, Marosz, Perret. KLADNO: Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Zelingr, Lakos, Hořava – Jágr, Plekanec, Zikmund – Redlich, Vampola, Strnad – Melka, Machač, Svedlund – Hajný, Kaut, Š. Bláha.
Jágr válel jako za mlada, ale na všechno sám nestačí. Čtyřgólové smršti Dynama v poslední třetině nezabránil, a tak se budou muset kladenští Rytíři o místo mezi elitou ještě popasovat s Piráty...
„První dvě třetiny byly z naší strany špatné, neměli jsme pohyb, Kladno bylo daleko důraznější. Pak se to v nás trošku zlomilo a ve třetí třetině jsme podali naprosto odlišný výkon. Měli jsme pohyb, důraz, stříleli jsme, šli jsme do brány a třetina byla z naší strany parádní,“ řekl k utkání asistent trenéra Pardubic Richard Král. (saf)