Cardwellova bitka a Rolinkův gól. Toť vše…

03.12. 2017 18:43

PARDUBICE – Bohatší o další bod, který vyválčilo minulé úterý v Olomouci, se Dynamo v pátek doma postavilo Spartě. A přestože ta, v zaplněné v Tipsport aréně, nic zvláštního nepředvedla, odvezla si poměrně jasné vítězství. Nutno podotknout, že Dynamo rozhodně nenavázalo na svoje velice solidní výkony z minulých utkání... Během celého zápasu tak zvedla diváky ze sedadel pouze Cardwellova bitka s Uhrem a Rolinkova vyrovnávací branka... Druhou prohru v řadě pak utrpělo Dynamo včera ve Zlíně, kde podlehlo 5:2.

23. kolo: HC Olomouc – HC Dynamo Pardubice 3:2 p. (0:1, 2:0, 0:1 – 1:0). Branky a nahrávky: 23:41 Sundher (Burian), 31:51 Eberle (L. Galvas, Vlach), 64:37,6 Knotek (Laš) – 15:57 Kaut (Poulíček, Voženílek), 59:33 Wishart (P. Sýkora, Cardwell). Rozhodčí: Kika, Mrkva – Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 5:5, navíc Mojžíš (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Divá: 3804. Střely na branku: 49:22! PARDUBICE: Kacetl – Ščotka, Trončinský, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Holland, Voženílek – Rolinek, Marosz, P. Sýkora – Treille, Bojko, Perret – Beran, Dušek, J. Sýkora – Vondráček, Poulíček, M. Kaut. Dvacet sedm vteřin před závěrečnou sirénou základní hrací doby Pardubice vyrovnaly, aby pak definitivně padly necelých třiadvacet vteřin před koncem prodloužení...

27. kolo: HC Dynamo Pardubice – HC Sparta Praha 1:4 (0:0, 0:1, 1:3). Branky a nahrávky: 44:07 Rolinek (P. Sýkora) – 31:42 Forman (Michálek, Hlinka), 49:23 Kudrna (Smejkal), 54:50 Jarůšek (Vrána, Říčka), 58:59 Hlinka (Kumstát). Rozhodčí: Hejduk, Šír – Barvíř, Pešek. Vyloučení: 5:5, navíc Cardwell – Uher, oba 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 8560. Střely na branku: 34:29. PARDUBICE: Kacetl – Trončinský, Ščotka, Cardwell, Wishart, Holland, Mojžíš, Voženílek – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Bojko, Treille – J. Sýkora, Dušek, Beran – M. Kaut, Poulíček, Vondráček. Ukázková bitka, za kterou by se nemusela stydět ani NHL, byla jasnou, ale dost možná i jedinou, devizou pátečního utkání. Poté, co si pardubický bek Jacob Cardwell a pražský útočník Dominik Uher při vzájemném vyloučení domluvili na trestné lavici bitku, po opuštění „katru“ a shození rukavic k ní skutečně došlo. Téměř přímo na středovém kruhu tak oba pětadvacetiletí hromotluci (Cardwell 191 cm/ 95 kg; Uher 184 cm/ 92 kg) předvedli zaplněné aréně ukázkový pěstní souboj, který však nakonec, bohužel pro kanadského beka i natěšené stojící tribuny, neměl vítěze. „Věděli jsme, že nebude jednoduché navázat na předchozí výsledky. Klíčová byla naše přesilovka pět na tři na začátku druhé třetiny, kterou jsme sehráli absolutně tragicky. Byla to škoda, protože jsme měli dostatek času na to, abychom doma bodovali. Bohužel jsme inkasovali první gól, který nás srazil do kolen. Neměli jsme takovou šťávu, možná se začíná projevovat únava, přesto jsme dokázali vyrovnat a v tu chvíli jsem věřil, že to mužstvo nakopne, ale udělali jsme individuální chyby, po kterých Sparta zaslouženě vyhrála,“ uvedl po utkání trenér Dynama Miloš Holaň.

28. kolo: Aukro Berani Zlín - HC Dynamo Pardubice 5:2 (1:0, 3:1, 1:0). Branky a nahrávky: 2:08 Ondráček z trestního střílení, 26:42 Kubiš (Veselý, Matějíček), 30:34 Okál, 35:41 Okál (Bukarts, Žižka), 59:14 Ondráček – 32:27 P. Sýkora (Rolinek), 48:59 P. Sýkora (Marosz). Rozhodčí: Kubičík, Pešina – Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváků: 2885. Střely na branku: 30:30. PARDUBICE: Kacetl – Ščotka, Trončinský, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Holland – Rolinek, Marosz, P. Sýkora – Treille, Bojko, Perret – Beran, Dušek, J. Sýkora – Vondráček, Poulíček, M. Kaut. (saf)