Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Česákův hattrick pomohl skolit Ústí

10.03. 2019 19:34

PARDUBICE – Prvními zápasy odstartovala v minulých dnech jarní část nejvyšší hokejbalové soutěže. Autoskláři na úvod zajížděli do Plzně, aby se pak v sobotu představili v Ústí nad Labem. Včerejší jarní premiéra před domácím publikem pak byla z důvodu početné marodky hostů odložena. Následující utkání sehrají polabinští Autoskláři v sobotu dopoledne v Mostě.


HBC Plzeň - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 4:2 (2:1,1:0,1:1). Branky a asistence: 7. Roušal, 14. Kunzmann, 19. Kunzmann, 40. Hanuš – 8. Moravec (Ingršt), 45. Ingršt. „Plzeň na nás od začátku vlétla a celý zápas hrála velmi dobře. Snažili jsme se zvednout, ale až na pár chvilek se nám to moc nedařilo. Navíc se nám zranil Šimon Moravec a Michal Turyna. A hlavně zkušeným hráčům se ten zápas nepovedl. Na tréninku si to rozebereme a věřím, že se z toho utkání poučíme. Jediné pozitivum je asi návrat Matyho Ingršta, který dal gól a nahrávku. Jsme ale jeden tým, takže se společně musíme zvednout,“ uvedl k utkání trenér Pardubic Jiří Mašík.
ELBA DDM Ústí nad Labem - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 0:8 (0:2, 0:3, 0:3). Branky a nahrávky: 4. Březina, 10. Kohoutek (Förstl), 25. Moravec (Förstl, Kohoutek), 28. Česák (Březina, Krejčí), 29. Moravec (Kohoutek), 38. Česák (Březina, Vlasák), 41. Česák (Březina, Krejčí), 42. Förstl. PARDUBICE: Stárek (Dvořáček) – Filip, Novotný, Zajíček, Krejčí, Bucek – Březina, Vlasák, Česák, Kohoutek, Förstl, Moravec, Staněk. „V týdnu jsme tvrdě potrénovali, protože jsem nebyl spokojen s výkonem v Plzni. I když jsme jeli do Ústí pouze ve dvanácti hráčích, utkání jsme zvládli skvěle. Určitě nám pomohlo i to, že domácím se zápas nepovedl, tím ale rozhodně výkon našich kluků nijak nesnižuji,“ řekl našemu Týdeníku trenér Pardubic Jiří Mašík.
HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – SK Sudoměřice (odloženo). Nedělní utkání bylo z důvodu rozsáhlé marodky v týmu hostí odloženo. „O náhradním termínu se rozhodne v následujících dnech, nicméně na 99 procent to vypadá, že se zápas odehraje v pátek 29. března,“ uvedl pardubický trenér Jiří Mašík. (saf)

 

Svítkov rozjel jaro ve velkém stylu, Jestřábi tápou
PARDUBICKO – Po vzájemném derby Svítkova s Přeloučí, které odstartovalo jarní část druhé nejvyšší hokejbalové soutěže, pokračovala 1. liga o víkendu dalšími zápasy. Jestřábi včera odpoledne přivítali doma Brno, svítkovské Hvězdy hostily Jindřichův Hradec. V dalším kole se v neděli svítkovské Hvězdy představí v Opavě, Jestřábi doma přivítají Jihlavu.
HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – HC Jestřábi Přelouč 3:1 (0:0, 1:0, 2:1). Branky: D. Černický, Waber, Jankura – Příhoda. Vyloučení 6:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 22:22. Diváků: 108. SVÍTKOV: Majerníček (Šťovíček) – Adámek, Birta, Doležal, Filip, Hlavsa, Illich, Staněk, Vojtěch, Waber, Bureš, Čech, D. Černický, Jankura, Král, L. Novotný, V. Novotný, Paukrt, Petrus, Zaplatílek. PŘELOUČ: Dvořáček (Smekal) – Čapek, Menc, Michetschläger, Stoklasa, Šmíd, Vorba, Bílý, Doležal, Drápalík, Hejhal, Macenauer, Mlynář, Moravec, Příhoda, Svoboda, Štefanský, Vlk.
 „Myslím, že to byl vyrovnaný zápas. Domácí jsme ze začátku až moc nechali chodit do sólových šancí a jen díky Smékalovi jsme drželi nulové skóre. Ale i my jsme měli dost příležitostí skórovat a mohli jsme to za nulového stavu utrhnout v náš prospěch. Nestalo se a dostali jsme branky od modré po špatném vyhození a jednu po nahození v přesilovce, zkrátka ze situací, které dnes dělají zápasy. Kluky chválím za bojovnost a nasazení, všichni makali, tak jak od nich chceme. Svítkov hrál velice dobře, gratuluji k výhře,“ uvedl k utkání manažer Přelouče Libor Komůrka.
HC Jestřábi Přelouč – HBK Bulldogs Brno 4:5 sn. (2:3, 0:1, 2:0). Branky Přelouče: Vlk, M. Šimek, Příhoda, Hejhal. „V zápase jsme pořád dotahovali. Prohrávali jsme o tři branky a v závěru ještě o dvě. Nakonec jsme tedy za bod docela rádi. Pochopitelně, že by byly lepší alespoň dva, ale na to, že jsme v šesté minutě po třech střelách hostí prohrávali 0:3, to nakonec špatné nebylo,“ řekl našemu Týdeníku manažer Jestřábů Libor Komůrka.
HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 9:1 (3:0, 2:0, 4:1). Branky a nahrávky Pardubic: 2. Paukrt (Král), 12. Novotný V. (Hlavsa), 15. Král (Novotný V.), 18. Bureš (Doležal, Král), 26. Paukrt (Jankura, Král), 32. Mitra (Jankura), 39. Jankura (Waber), 43. Novotný L. (Doležal), 43. Paukrt (Adámek, Waber). PARDUBICE: Majerníček – Adámek, Doležal, Filip, Hlavsa, Staněk, Waber – Bureš, Čech, Jankura, Král, V. Novotný, L. Novotný, Paukrt, Zaplatílek, Mitra, Šťovíček. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMjRhNWRjNz