Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Chcete hrát fotbal za „Ramovku“? Tak do toho!

Fotbalový A tým TJ Paramo Pardubice shání hráče do svých řad. Foto: ODDÍL
03.02. 2019 18:01

PARDUBICE – Nezájem o sport a o pohyb vůbec je (a nejen u mládeže) zřejmě trendem moderní doby. Sportovní kluby se pak mnohdy uchylují k běžné inzerci, aby do svých týmů hráče nalákaly a doplnily tak soupisky. Formou náboru tak například nalákal do svých řad brankáře hokejový Vsetín. Vsadil na inzerát přes web úřadu práce, kam zadal konkrétní požadavky a získal tak běloruského gólmana Šelepněva.


Nemusíme však chodit až do Vsetína, problémy se sestavou respektive s naplněným kádrem má i fotbalový tým TJ Paramo Pardubice, hrající 4. třídu. „Sháníme aktivní hráče pro posílení A-týmu mužů,“ vyzývá inzerát na jejich webových stránkách včetně kontaktu na sekretáře oddílu. Náš Týdeník pak sondoval, jak vlastně takový „inzerátový nábor“ probíhá. Fundovanou odpověď nám dali sekretář TJ Paramo Marek Puhlovský a hrající správce webových stránek klubu Martin Švajcr: „Jako většina týmu na pardubickém okrese se potýkáme i my s plynulým úbytkem aktivních fotbalistů. Ač máme kompletně obsazené týmy mládeže od minipřípravky po dorost, nedaří se nám doplňovat stav A-týmu z vlastních zdrojů. Většina hráčů totiž s fotbalem končí již během dorosteneckého věku... Kromě dlouhodobě zraněných fotbalistů (Habrnal, Doležal, Pospíšil), nás začíná trápit ještě další trend. Přes zimní pauzu jsme přišli o dva pilíře základní sestavy v produktivním věku - Mikloška a Bartoňka, kteří se odstěhovali do Prahy za prací. Navíc nepřetržitý provoz mnohých pardubických fabrik víkendovému sportu, kterým fotbal je, také příliš nepomáhá. Do Pardubic se ovšem také stěhuje velké množství lidí za prací a Svítkov je v posledních letech asi nejvíce rostoucím místním satelitem, což se nám pozitivně odráží na náboru mládeže. Jistě by se ale i v řadách tatínků dali najít schopní a ochotní fotbalisté,“ nechali se slyšet oba představitelé klubu, kteří nám pak zkonkretizovali i samotný nábor. „Ten u nás neprobíhá nijak sofistikovaně. Žádné fyzické, technické či zdravotní testy. Přece jen, hrajeme 4. třídu... Hlavní je ochota a zápal pro fotbal. Bohužel u již dříve registrovaných fotbalistů jsme mnohdy limitováni cenou za přestup z jejich mateřských oddílů, kde i pouhá tabulková cena není vždy zrovna nejnižší. Nábor provádíme víceméně svépomocí, hráči shání spoluhráče po známých a na pracovištích.“ O smutném faktu nezájmu o nejnižší amatérský fotbal svědčí i to, že na inzerát zatím nikdo nereagoval. „Jste vlastně první, kdo se nám na inzerát na klubovém webu ozval...,“ smutně reagoval na dotaz Týdeníku Pernštejn Martin Švajcr. JAN ŠAFÁŘ

Fotbalové A-mužstvo TJ PARAMO Pardubice hraje v současné době IV. třídu Holicko. Po třinácti zápasech podzimní části patří „Ramovce“, hrající své domácí zápasy na stadionu Zlaté přilby ve Svítkově, páté místo. S pětadvaceti získanými body ztrácí pouhé tři na lídra tabulky z Vysokého Chvojna. Jarní část odstartuje TJ Paramo v sobotu 23. března utkáním 14. kola ve Velinách.

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMWQ0Zm