Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Chodník slávy se rozrostl o dvě nové osobnosti

Milan Špinka (vlevo) a Jiří Čechák již mají rovněž své "dlaždice" na Chodníku slávy pardubického sportu. Foto: JAN ŠAFÁŘ
29.06. 2018 14:07

PARDUBICE – Chodník slávy před ČSOB Pojišťovna Arénou se v minulých dnech rozrostl o dva nové „přírůstky“ a zaokrouhlil jejich počet na třicet. Ve středu zde totiž byly slavnostně odhaleny dvě nové dlaždice se jmény dalších sportovních osobností.


Jejich „majitelé“, Milan Špinka a Jiří Čechák, si tuto poctu nenechali ujít. „Jsem rád, že jsem se do této společnosti dostal. Zlí jazykové sice tvrdí, že v Pardubicích nebydlím, ale začínal jsem zde a bez toho bych zřejmě svých úspěchů nedosáhl,“ uvedl někdejší plochodrážní jezdec a vítěz Zlaté přilby Milan Špinka. Stejně tak si své dlaždice v Chodníku slávy váží i bývalý atlet Jiří Čechák. Někdejší vynikající sportovec a velmi úspěšný trenér, mezi jehož svěřence patřili například Roman Šebrle, Jiří Ryba či Jaroslav Hedvičák věří, že se mu ještě povede někoho vytrénovat tak, aby se i jeho jméno objevilo na pardubickém Chodníku slávy. Celkové náklady spojené s výrobou dlaždic s piktogramem a jménem osobnosti, jejich instalací a doplnění seznamu sportovců dovnitř stojanu pak vyšly na zhruba 30 tisíc korun.
Náš Týdeník, který nedávno upozornil na to, jak je Chodník slávy zanedbán, znečištěn a neudržován, teď může alespoň symbolicky zvednout palec nahoru, neboť ráno před samotným aktem došlo k jeho částečnému vyčištění. Kéž by se tak nedělo jen těsně před doplňováním a odhalováním nových dlaždic… (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyYmNjOWFhNm