Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Cíl pro jaro je jasný. Pardubické fotbalistky chtějí zachránit 1. ligu!

08.12. 2019 16:11

PARDUBICE – Nováček nejvyšší fotbalové soutěže žen, FK Pardubice, zatím žádnou velkou díru do světa nedělá.


Po podzimní části patří pardubickým fotbalistkám v osmičlenné tabulce 1. ligy poslední příčka, když během jedenácti podzimních zápasů dokázaly vyhrát pouze dvakrát. Šest bodů si připsaly po vítězstvích v Liberci a Brně. Soutěž suverénně vede pražská Slavia, která neprohrála ani jednou a při skóre 79:6 má do jara šestibodový náskok na druhou Spartu. Pardubické hráčky mají stejně bodů jako předposlední liberecký Slovan a dále pětibodovou ztrátu na šestou Duklu. Podle předpokladu byly Pardubice nejvíce bity od mužstev pražských S. Se Spartou padly dvakrát s celkovým skóre 1:15, přičemž jediný gól zaznamenala Reinberková a se Slávií to pak bylo ještě horší – v součtu obou podzimních klání 2:20. Prestižní góly si v tomto případě připsaly Fialová a Dvořáková. Podzimní část zhodnotil trenér pardubických fotbalistek Ondřej Bačo:
„K týmu jsem přišel na konci srpna a myslím, že jsme udělali kus práce a na hřišti je to vidět. Bohužel, v posledním kole se nám nepodařilo bodovat, přestože to pro nás byl klíčový zápas. Jsme poslední, ale věříme, že na jaře to zlomíme a nejvyšší soutěž pro Pardubice zachováme,“ věří pardubický kouč, který už má jasno i o zimní přípravě: „V zimní pauze máme naplánované zápasy proti žákům Náchoda a Trutnova. Nastoupíme také proti ženám Sigmy Olomouc a čeká nás soustředění v polském Walbrzychu, kde odehrajeme dvě utkání proti polským ženským týmům.“ Logickým cílem pro jaro je záchrana, což Ondřej Bačo jen potvrzuje: „Záchrana 1. ligy je priorita, máme hodně mládežnických týmů a není možné, aby mladé hráčky, které tady od týmů přípravek rostou, neměly možnost posouvat se do nejvyšší soutěže. Máme vytipované dvě až tři hráčky a teď je na vedení, jestli se je povede pro náš tým získat. Do druhé části soutěže zapracujeme i na psychice, máme nejmladší kádr v lize a někdy je to v zápasech znát.“
A kolik toho pardubické fotbalistky v podzimní části odehrály? Nejvíce minut si připsala Denisa Kupková (979). Dále následují Eliška Dvořáková (956), Silvia Kunáková (914), Andrea Matějková (811), Aneta Reinberková (767), Tereza Ličmanová (745), Tereza Pavlasová (743), Simona Novotná (643), Sára Kabeláčová (630), Barbora Kubečková (614), Barbora Maršíková (540), Denisa Neradová (429), Bibiana Ninczová (339), Tereza Fialová (337), Aneta Merklová (307), Nikola Bidlová (270), Barbora Flídrová (234), Tereza Prokůpková (231), Krystýna Pošvová (180), Martina Vlačihová (115), Dagmar Prášilová (102), Dominika Černá (67). A jaké hráčky se postaraly o jedenáct nastřílených gólů? Dvořáková 5, Fialová 2, Novotná, Ninczová, Reinberková, Pavlasová 1. (saf)

 

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyOWE2OD