Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Další dvě prohry: Pro Beksu tak skončila série i sezona...

28.04. 2019 20:49

PARDUBICE - Po dvou čtvrtfinálových zápasech v Prostějově, které Bekse proti Olomoucku nevyšly podle ideálních představ, se celá série v minulém týdnu přesunula do Pardubic. V úterý a ve středu bojovali pardubičtí basketbalisté na Dašické o srovnání série, leč marně. Oba domácí zápasy Beksa prohrála a po konečném výsledku 0:4 na zápasy tak pro ni letos sezona skončila...


3. utkání čtvrtfinále: BK JIP Pardubice - BK Olomoucko 87:93 (28:14, 16:38, 15:23, 28:18). Body Pardubic: Jackson 26, Švrdlík 19, Kohout 12 (+8 d.), Půlpán 11 (+7 as.), McGaughey 10, Pavlovič 4 (+8 d.), Škranc 3, Singletary 2 (+6 as.). Nejvíc bodů Olomoucka: Dunans 26. Rozhodčí: Vyklický, Salvetr, Vošahlík. Diváků: 815. PARDUBICE: Jackson, Pavlovič, Singletary, Nečas, Půlpán, Švrdlík, Škranc, Kohout, Potoček, McGaughey, (Brožek, Výcha). Stav série: 0:3.
Zápas číslo 3 lze rozdělit na dvě zcela odlišné pasáže. V té první, bohužel výrazně kratší, Beksa jednoznačně dominovala: úvodních devět minut ovládla 28:12! Ve druhé pomyslné části, která trvala od 10. do 28. minuty, Pardubice naopak naprosto propadly: šňůra 25:63 je dostatečně výmluvná... Nic platná už nebyla ani Donovanem Jacksonem vedená závěrečná velká stíhací jízda. V poslední čtvrtině se sice domácí dokázali vyškrábat z 22bodové propasti a pět minut před koncem se dokonce dostali na jednociferný rozdíl, leč blíž než na osm bodů už je zkušený tým Olomoucka nepustil. „První čtvrtina se nám velmi vydařila, ale potom jsme začali dělat pro nás až netypické věci. Hodně jsme se stahovali do vnitřního prostoru, čímž jsme nechávali jejich trojkaře volné a hosté toho využili. Naprosto jsme nesplnili to, s čím jsme šli do zápasu,“ zhodnotil duel smutný trenér Levell Sanders. 

4. utkání čtvrtfinále: BK JIP Pardubice - BK Olomoucko 91:100 (25:29, 18:19, 20:32, 28:20). Body Pardubic: Jackson 24, Půlpán 17 (+6 as.), Švrdlík 12, Kohout 8, Potoček 8, McGaughey 7, Singletary 6, Nečas 4, Brožek 3, Škranc 2. Nejvíc bodů Olomoucka: Douglas 27. Rozhodčí: Baloun, Hošek, Kurz. Diváků: 873. PARDUBICE: Jackson, Pavlovič, Singletary, Nečas, Půlpán, Švrdlík, Škranc, Kohout, Potoček, Brožek, McGaughey, (Výcha). Konečný stav série: 0:4.
Rozhodující pasáží byl úsek mezi 25. a 28. minutou. Na startu třetí čtvrtiny Beksa díky trojce Josefa Potočka a dvojce Ondřeje Kohouta smazala prvopoločasovou ztrátu a srovnala na 48:48 a ještě v 25. minutě byla pozadu jen o čtyři body (54:58). Jenže následující tříminutovku Olomoucko ovládlo šňůrou 2:13 a o zisku rozhodujícího čtvrtého bodu bylo rozhodnuto... „Gratuluji Olomoucku k vítězství a k postupu. Myslím, že do zápasu jsme vstoupili dobře, stejně jako včera. Na začátku jsme dělali, co jsme měli, včetně eliminace útočných doskoků hráčů Olomoucka. Bohužel, ve druhém poločase jsme se přestali soustředit, a i když jsem u nás viděl energii a bojovnost, nestačilo to,“ posteskl si po utkání trenér Pardubic Levell Sanders. Smutný byl po konci série i celé sezony pardubický kapitán Radek Nečas: „Jak hodnotit zápas, když jsme vypadli z play-off? Negace, negace, negace... Dostali jsme na domácí palubovce 100 bodů a s tím play-off zápasy vyhrávat nemůžeme. To, co jsme předváděli v dnešním zápase, jsme předváděli v celé sérii - nedokázali jsme vzdorovat útočným akcím Olomoucka. Oni dávali jeden koš za druhým. Když už se nám podařilo pokrýt jejich nejlepší dva střelce, zvedl se Dunans, Bohačík odehrál jednu z nejlepších sérií, co jsem v basketu. Olomoucko postoupilo jednoznačně zaslouženě,“ uznal pardubický kapitán. (zr, saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZWViZjlkMW