Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Další ostuda. A fanouškům došla trpělivost!

25.11. 2018 17:30

CHOMUTOV/PARDUBICE – Utkání pravdy dvou posledních týmů extraligové tabulky v pátek zvládli lépe na celé čáře domácí hokejisté. Ba co hůř, po další ostudné blamáži Dynama začíná docházet trpělivost i pardubickým fanouškům, kteří už mají evidentně plné zuby herních, sportovních i morálních přehmatů a přešlapů kdysi slavného, úspěšného a prestižního klubu a napsalo majoritnímu vlastníkovi otevřený dopis. Klub zareagoval a svolal na dnešek setkání s fanoušky přímo v útrobách ČSOB Pojišťovna arény. Před utkáním v Chomutově měl sice trenér Kopřiva jasno („Piráti jsou v tabulce pod námi a chceme-li stoupat, tak musíme i venku vyhrávat.“), ale výsledek tomu rozhodně nenapovídal. Na sever Čech navíc tým odjel v kompletní sestavě, tedy jinými slovy, k dispozici bylo to nejlepší, co má současné Dynamo k mání: „Po zdravotní stránce jsme v pořádku, uzdravil se nám i obránce Josef Hrabal. Máme tedy plnou sestavu – nikdo není mimo hru,“ uvedl před zápasem dále Kopřiva. Pokud pak tedy elitní tým Dynama předvedl v Chomutově to, co předvedl, je někde chyba…


21. kolo: Piráti Chomutov – HC Dynamo Pardubice 6:1 (2:0, 1:0, 3:1). Branky a nahrávky: 8:38 Sklenář (Růžička), 17:34 Svoboda (Flemming, Štich), 29:02 Knot (Svoboda, Růžička), 50:08 Klhůfek (Duda, Štich), 53:03 Svoboda (Růžička), 55:47 Růžička (Knot, Dietz) – 46:33 Marosz (Vondráček, Hrabal). Rozhodčí: Hodek, Veselý – Malý, D. Klouček.  Vyloučení:  3:5.  Využití: 1:0. Diváků: 3876. Střely na branku:  34:23.  Vhazování:  31:32.  PARDUBICE: Kacetl – Holland, Čáslava, Hrabal, Děrvuk, Budík, Wishart – Skokan, Marosz, Rolinek – Sýkora, Bubela, Treille – Vondráček, Dušek, Perret – Poulíček, Welsh, Kusý.
Jak už to bývá, utkání téměř sám rozhodl hráč, který dříve působil v soupeřově týmu. V tomto případě se jednalo o v Pardubicích nechtěného Tomáše Svobodu, který byl do Chomutova vyměněn za Skokana. Svoboda pak dvěma góly a jednou nahrávkou utkání v podstatě rozhodl… Dynamo v kompletní sestavě posílila i nová akvizice – Kanaďan Welsh, ovšem za jedenáct minut pobytu na ledě a ještě ve čtvrté pětce toho moc stihnout nedokázal. „První třetinu jsme zahráli velice špatně a od toho se odvíjelo celé utkání. V závěru jsme chtěli, aby šli hráči do rizika a za stavu 0:3 se zápasem ještě něco udělali, ale dopustili jsme se hrubých chyb v obraně. Na rovinu musíme říct, že to od nás nebyl dobrý výkon,“ nazval tentokrát věci pravým jménem trenér Břetislav Kopřiva. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZjdjZGU3YW