Další ranec! Tentokrát z Krkonoš

Na brankáře Maxwella směřovalo v utkání s Mannheimem přes čtyřicet střel. Americký gólman si neporadil se šesti. Přesto nezklamal. Foto: INTERNET
14.08. 2016 18:00

VRCHLABÍ - Poslední přípravné utkání před Ligou mistrů sehráli hokejisté Dynama ve Vrchlabí, kde ve čtvrtek přivítali bundesligový tým Adler Mannheim. O žádné namlsání fanoušků před Champions League a potažmo před extraligou se ale rozhodně nejednalo. Dynamo mělo na slušný výprask z Krkonoš zaděláno již po dvou třetinách....

HC Dynamo Pardubice – Adler Mannheim 1:6 (1:3, 0:3, 0:0). Branky a nahrávky: 10:27 Rolinek – 3:29 Raedeke (N. Goc, Reul), 11:13 Akdag (Carle), 15:49 MacMurchy (Carle), 21:27 Ullmann (M. Goc, M. Carle), 27:23 Plachta, 28:59 Sparre (Kolarik). Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:4, navíc Hodgman (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváků: 737. Střely na branku 22:41.

HC Dynamo Pardubice: Maxwell – Rýgl, Čáslava, Schaus, Ščotka, Nedbal, Horyna, Zajíc – Sýkora, Hodgman, Hubáček – Rapáč, Kaut, Rolinek – Mallet, Klimenta, Tomášek – Panna, Pipek, Beran. Trenéři: Peter Draisaitl a Karel Beran. Adler Mannheim: Proske – Johnson, Maginot, Akdag, Richmond, Reul, Bittner, Mathieu, N. Goc, Raedeke, Joudrey, Festerling, Kink, Plachta, M. Goc, MacMurch, Sparre, Kolarik, Ullmann, Tardif, Arendt, Wolf. Trenéři: Sean Simpson, Colin Müller a Stewe Waker.

Pardubičtí hokejisté nastoupili ke čtvrtečnímu utkání s Adlerem Mannheim s Justinem Hodgmanem na místě prvního centra a svou premiéru v červenobílém dresu si ve třetí formaci odbyl útočník Tomáš Klimenta. Po výprasku na turnaji v Hradci Králové myslely Pardubice, pochopitelně, na vítězství, přestože si byl trenér Draisaitl, který působil v Mannheimu v letech 1983 až 1990 a 1992 až 1994, vědom síly protivníka. „Bude to určitě kvalitní zápas. Očekávám rychle hrané utkání s tempem, které bude mít spád. Mannheim je kvalitní soupeř, čeká nás tedy výborný test před startem Ligy mistrů,“ uvedl pardubický trenér a dodal, že tým nemá možnost prostřídat více hráčů. „Utkání s Mannheimem je naší generálkou na Ligu mistrů a zároveň velmi důležitý test, všichni hráči, které máme k dispozici, budou ve Vrchlabí hrát. V Champions Hockey League chceme postoupit ze skupiny a utkání s Adlerem Mannheim bereme jako velmi důležité,“ řekl před utkáním trenér Draisaitl.
Všechno ovšem dopadlo jinak a po sedmi gólech od Ufy a šesti od Hradce dostaly nyní Pardubice stejný počet branek i od Mannheimu. Přestože šli Orli již ve čtvrté minutě do vedení, dokázal Tomáš Rolinek srovnat. Nicméně, do šaten se šlo již za stavu 1:3. Když pak ve druhé třetině přidali Němci další tři góly, bylo po zápase... Zahraniční posila na místě prvního centra Justin Hodgman na sebe upoutala pozornost zatím spíše v tom negativním světle. Kromě dvou dvouminutových vyloučení vyfasoval někdejší hráč Phoenixu ještě desítku za protesty. Nasbíral tak poměrně slušných čtrnáct minut... Naopak mannheimští Orli, kteří v loňské sezoně skončili desátí v elitní německé soutěži, hráli v klidu a před necelými osmi stovkami diváků dovedli zápas v pohodě do vítězného konce. Dobrý výkon korunoval pátým gólem reprezentant Matthias Plachta, který se trefil poprvé od svého příhodu z Ameriky, kde válčil na farmě Pittsburghu.
Doba hájení pro Pardubice skončila a nyní už není kam couvnout. Již v neděli totiž startuje Liga mistrů a Dynamo přivítá od 17 hodin na svém ledě švédský tým Frölunda Göteborg. JAN ŠAFÁŘ