Další výhru zařídil Pardubicím Jeřábek

22.09. 2019 21:46

VARNSDORF – Že po odchodu Petráně a Fouska nebude mít kdo dávat góly? Chyba lávky! Pardubice mají nového kanonýra. Dvěma góly srazil v sobotu do kolen Varnsdorf kapitán Jan Jeřábek a je se čtyřmi vstřelenými brankami momentálně nejlepším střelcem lídra FNL! Po dalším vítězství tak pardubičtí fotbalisté zůstávají i po devátém kole na čele druholigové tabulky bez jediné prohry!

FK Varnsdorf – FK Pardubice 1:2 (1:1).  Branky: 22. Breda D. - 43. Jeřábek, 68. Jeřábek z penalty. ŽK: 4:1. Rozhodčí: Petřík. Diváků: 480. PARDUBICE: Letáček - Prosek, Toml, Šejvl, Čelůstka - Jeřábek - Kohút (85. Miker), Hlavatý, Solil, Mužík (32. Sokol) - Černý (81. Zifčák).
Úvod utkání byl bez šancí na obou stranách, ovšem to se změnilo krátce po čtvrthodině hry. Do úniku se nejprve dostal hostující Pavel Černý, jeho pokus o přehození domácího gólmana však nevyšel – a tak zahřmělo na druhé straně. Z rychlého protiútoku nadvakrát otevře skóre syn někdejšího fotbalisty Hradce, Jablonce, Liberce či Düsseldorfu David Breda - 1:0. Pardubice poté převzaly otěže zápasu do svých rukou. Šanci měl ve 39. minutě Hlavatý, domácí brankář Samoel však špičkou nohy vytlačil míč na roh. Přesto ještě do poločasu stihli hosté srovnat. Ve 43. minutě vrátil přetažený míč na zadní tyč do hry Martin Toml a ve vápně se nejlépe zorientoval kapitán Jeřábek, který uklidil míč tvrdou střelou k tyči - 1:1. Do druhé půle pak vlétly Pardubice s cílem zvrátit výsledek na svoji stranu, do domácího vápna posílaly jeden centr za druhým. Po jednom z nich zachytil rozehrávku Varnsdorfu v 68. minutě Černý, následně byl faulován Kubistou a rozhodčí signalizoval pokutový kop. K penaltě se postavil Jeřábek, míč poslal k levé tyči a svým druhým gólem v utkání tak poslal Pardubice do vedení. Jen o pět minut později mohl přidat vítěznou pojistku Čelůstka, téměř odkrytou varnsdorfskou svatyni však z těsné blízkosti minul… Nicméně Pardubice jednobrankové vedení uhájily až do samého konce a na vítězný náhrdelník tak navlékly další korálek. „V prvním poločasu to nebylo z našeho pohledu úplně ideální, protože vývoj pochopitelně ovlivnil vedoucí gól domácích. Bylo hodně důležité, že jsme ještě do přestávky dokázali srovnat. Druhou půli jsme pak již měli ve své moci, klidně jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem, kontrolovali jsme i závěr, domácí se ani nepokusili o závěrečný tlak,“ řekl k utkání pardubický trenér Jiří Krejčí. Další zápasy 9. kola ČFL: Vítkovice – Sokolov 4:0, Jihlava – Zbrojovka 3:2, Třinec – Žižkov 4:2, Dukla – Ústí nad Labem 3:2, Chrudim – Vlašim 1:1, Hradec – Vyšehrad 1:0, Líšeň – Prostějov 3:0. Příště: Pardubice – Líšeň (SO 10.15). (zr, saf)