Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Demoliční derby: Hradec dostal napráskáno!

05.11. 2017 20:20

PARDUBICE – Sobotní utkání v polabinské aréně přineslo ostře sledované extraligové derby. Domácí Autoskláři doslova převálcovali svého odvěkého rivala a Hradec Králové vyprovodili pořádným výpraskem! Další vítězství pak Pardubice přidaly včera v Letohradu. V první lize si výhru připsali přeloučští Jestřábi i svítkovské Hvězdy!


HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice — HBC Hradec Králové 1988 7:1 (3:1, 3:0, 1:0). Branky Pardubic: Česák 2, Vlasák, R. Mašík, Březina, Urbanec, Filip. „Perfektně zvládnuté utkání! Před kluky musím doslova smeknout, jak to odmakali. Pozitivní je zejména to, že hráli naplno, i v době, kdy už bylo o výsledku rozhodnuto. My jsme se na Hradec speciálně připravili, nic jsme nepodcenili a na jejich minulé utkání jsme dokonce vyslali našeho zvěda… Hned od začátku jsme na ně vlétli, zápas jsme zcela jasně ovládli a možná to teď bude znít trochu vychloubačně, ale prakticky hned od prvních minut bylo jasné, kdo vyhraje,“ řekl našemu týdeníku trenér polabinských Autosklářů Jiří Mašík.

SK Hokejbal Letohrad — HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 1:2 (0:1, 1:1, 0:0). Branky Pardubic: Březina, Vlasák. PARDUBICE: Foršt – Mašík, Novotný, Filip, A. Bucek, Mokříž, Turyna – Förstl, Urbanec, J. Bucek, Březina, Vlasák, Česák, Moravec, Staněk, Skřivánek.

„Diváci viděli bojovné utkání se šancemi na obou stranách. Vedli jsme sice o dvě branky, ale když domácí snížili, museli jsme výsledek hájit až do poslední vteřiny. Byla to docela bitva, kluci padali do střel a doslova to oddřeli. Chtěl bych vyzdvihnout i fér gesto Letohradu, když nám půjčili výstroj, abychom mohli ustrojit našeho náhradního brankáře, pro něhož jsme ji neměli. A podle regulí to musí být, jinak hrozí kontumace,“ uvedl po dvou víkendových výhrách spokojený trenér Autosklářů Jiří Mašík.

1. liga: TJ Snack Dobřany - HC Jestřábi Přelouč 3:5 (1:2, 1:1, 1:2). Branky Přelouče: Raška, Vorba, Hejhal, Pospíšil, Příhoda. „Zápas měl velice slušnou úroveň, bylo dost šancí na obou stranách a po celou dobu to bylo víceméně vyrovnané. V náš prospěch rozhodla produktivita a štěstí,“ uvedl po utkání brankář Jestřábů Petr Brykner.

TJ Tatran Třemošná — HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 1:8 (0:2, 1:2, 0:4). Branky Svítkova: V. Novotný 2, Hrnčíř, Pelikán, D. Černický, Král, Jankura, Bureš. „Téměř po celé utkání jsme udávali tempo, stále jsme byli herně lepší, a tak jsme jen zvyšovali skóre...,“ řekl po utkání manažer týmu Martin Černický. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyYzRmNmQ