Denis Kusý porazil životním gólem Kometu. Dynamo pak vyhrálo i v neděli

30.09. 2018 20:25

PARDUBICE – Víkendové dvojutkání mají za sebou hokejisté Dynama. Nejprve v pátek před televizními kamerami v napínavém utkání porazili úřadujícího mistra, aby pak další dva body vyválčili včera v Plzni. V úterý od 18 hodin přivítá Dynamo na svém ledě Bílé Tygry z Liberce.

5. kolo: HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno 3:2 sn (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0 – 1:0). Branky a nahrávky: 41:39 Bubela (Wishart, Cardwell), 46:23 Sýkora (Perret, Poulíček), rozhodující samostatný nájezd Kusý – 3:57 Köhler (Kašpar, Bartejs), 48:53 Barinka (Hruška, Štencel).  Rozhodčí:  Hodek, Úlehla – Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. Diváků:  8788. Střely na branku: 36:23. Srážky: 15:11. Vhazování: 45:28. PARDUBICE: Kacetl – Cardwell, Wishart, Budík, Hrabal, Miromanov, Čáslava – Vondráček, Bubela, Rolinek – Treille, Marosz, Kusý – P. Sýkora, Poulíček, Perret – Dušek, Venkrbec, T. Svoboda – Mandát.
Na těžce vybojovaném vítězství má podíl i mladík Denis Kusý, který bravurně proměnil svoji penaltu, která nakonec byla vítězná. „Pan trenér na mě ukázal, věřil jsem si,“ řekl po utkání subtilní útočník s dobře zapamatovatelným jménem, který letos nastoupil ke svému prvnímu zápasu a celkově v extralize teprve ke třetímu. Jeho vítězný gól je zároveň jeho prvním bodem v nejvyšší soutěži! Definitivně zpět je zřejmě i bek Jacob Cardwell, který si v první obraně připsal asistenci a zároveň strávil na ledě téměř pětadvacet minut! „Troufám si říct, že jsme mohli vítězství urvat na svou stranu už ve třetí třetině. Vedli jsme 2:1, ale nezblokovali jsme střelu Barinky. Mohli jsme zlomit zápas na svou stranu ještě v přesilovkách i za tři body, ale i dva jsou pro nás v naší situaci velice cenné,“ řekl trenér Miloš Holaň.
6. kolo: HC Škoda Plzeň – HC Dynamo Pardubice 2:3 p (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1). Branky a nahrávky: 14:39 Kaňák (Gulaš), 35:14 Stach (Preisinger) – 10:46 Poulíček (Sýkora, Miromanov), 33:49 Marosz (Kusý, Holland), 60:52 Marosz (Treille, Hrabal). Rozhodčí: Hribik, Veselý – Lhotský, Kis. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváků: 5765. Střely na branku: 43:21. Srážky: 10:13. Vhazování: 34:28. PARDUBICE: Kacetl – Wishart, Cardwell, Hrabal, Holland, Čáslava, Miromanov – Rolinek, Bubela, Vondráček – Kusý, Marosz, Treille – Perret, Poulíček, P. Sýkora – T. Svoboda, Venkrbec, Dušek – Mandát.
„Kluky musím pochválit, ve dvou dnech dva těžcí soupeři, náročná cesta a dokonce dvě prodloužení. Dnes jsme byli loupežníci z Pardubic. Plzeň nás jasně přestřílela, měli jsme problémy zejména v první třetině, ale drželi jsme se taktiky, ačkoliv to tak nevypadalo. Padali jsme do střel, podržel nás Kacetl a útočili jsme z brejků. Ve druhé části jsme už hru srovnali. Musím také hráče pochválit za skvělou defenzivu při dvojnásobném oslabení. Mohly rozhodnout oba týmy, ale šlo se do prodloužení, spadlo to z nás, kluci si věřili a vybojovali bod navíc,“ řekl po utkání trenér Pardubic Miloš Holaň. (saf)