Derby pro Pardubice: Kapitán chytil druhý dech a táhne je za postupem

03.11. 2019 20:57

PARDUBICE – Téměř dva tisíce diváků zavítaly v sobotu dopoledne Pod Vinici, aby vidělo derby vládce druholigové tabulky s Chrudimí. Hosté ze sousedního města přijeli do Pardubic ověnčeni skalpem pražské Dukly, kterou před týdnem na svém hřišti udolali, přestože již prohrávali o dvě branky. Tentokrát ovšem Chrudimští na favorita nestačili a na zpáteční cestu domů si z Pod Vinice přibalili i čtyři góly. Hvězdou utkání byl dvoubrankový kapitán Jeřábek. Ten v této sezoně chytil v pětatřiceti letech druhý dech a skóroval již posedmé, čímž se zařadil na mezi elitní střelce celé FNL! Jeřábkova letošní střelecká forma je o to pikantnější, že loni vstřelil pouze jeden gól, předloni dva a stejný počet pak i v sezoně 2016/17. Jinými slovy – již nyní dal pardubický záložník o dva góly víc, než za předcházející tři sezony!

14. kolo: FK Pardubice – MFK Chrudim 4:0 (3:0). Branky: 14. Černý, 24. Hlavatý, 45. a 89. z penalty Jeřábek. Rozhodčí: Královec. Diváků: 1.800. PARDUBICE: Šmíd - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek (C) - Kohút (84. Lee), Hlavatý (88. Sokol), Solil, Zifčák - Černý (82. Miker).
V první půli měly výrazně navrch Pardubice. Ty si první šanci vytvořily ve 14. minutě, když Martin Šejvl napřáhl ke střele zpoza pokutového území a pořádně protáhl hostujícího gólmana Zímu. Po následujícím rohovém kopu už se domácí mohli radovat. Čelůstka posadil míč přesně na hlavu Pavla Černého, který zakončil krásně k tyči – 1:0. O deset minut později bylo na stadionu Pod Vinicí ještě veseleji. Kohút našel mezi obránci naběhnutého spoluhráče, kterým byl Michal Hlavatý. Střední záložník si počínal s klidnou hlavou a technickou střelou na přední tyč poslal Pardubice již do dvougólového vedení. A aby toho nebylo málo, tak Chrudim dostala ještě takzvaný gól do šatny. V poslední minutě první půle rozehrál Hlavatý roh a po několika odrazech se k dorážce dostal Jan Jeřábek. Ten napálil míč do sítě a vstřelil svůj šestý gól v sezóně, čímž zdvojnásobil své druholigové maximum. Ve druhé půli bezmála 1800 diváků sice moc fotbalové krásy nevidělo, i tak ale domácí přidali čtvrtou branku. V 88. minutě byl v pokutovém území faulován Miker a z následné penalty se znovu trefil  Jeřábek. Ve východočeském derby tedy Pardubice porazily Chrudim 4:0. Potěšitelné navíc je, že z pronásledovatelů ztratily body jak Jihlava, která pouze remizovala v televizním utkání v Prostějově, tak i Hradec, který nestačil na Ústí nad Labem a na Pardubice se tak dívá již přes osmibodovou propast!
Další zápasy 14. kola: Vítkovice – Varnsdorf 0:0, Ústí nad Labem – Hradec Králové 2:0, Zbrojovka – Vyšehrad 4:1, Dukla – Líšeň 4:2, Sokolov – Třinec 2:2, Prostějov – Jihlava 1:1, Vlašim – Žižkov 2:1. Příště: Vyšehrad – Pardubice (SO 10.15), Chrudim – Sokolov (SO 10.15). (zr, saf)