„Desítku Hvězdy“ vyhrál Janů a udělal rekord!

19.05. 2019 20:49

PARDUBICE - Běžecký svátek na Městském atletickém stadionu na Dukle, i tak by se dal nazvat tradiční silniční běh „Desítka Hvězdy Pardubice“, který se konal v minulých dnech.

Letošní, již 49., ročník přinesl i pokoření traťového rekordu. Pro milovníky těchto akcí byly připraveny celkem tři běhy. V 10 hodin se představili běžci na trati dlouhé 2,5 km. V tomto běhu, se představil rekordní počet účastníků, kterých pořadatelé napočítali 127 od dětí až po dospělé. Přesně v 10.30 hodin pak padl startovní výstřel k silničnímu běhu na 10 km „Desítka Hvězdy Pardubice“. Osmdesát sedm běžců absolvovalo trasu na čtyřech 2,5 km dlouhých okruzích ulicemi sídliště Dukla. Vítězem 49. ročníku se stal reprezentant ČR a závodník domácího oddílu Hvězda Pardubice Jan Janů, který zvítězil v traťovém rekordu časem 31:59 min. Druhé místo získal Kamil Krunka z SK Nové město n/M., ten proťal cílovou pásku v čase 32:40 min. Třetí příčku vybojoval pro LAWI Stars Jiří Miler, časem 33:06 min. Mezi ženami si nejlépe vedla Marta Fenclová (AC Pardubice), která zvítězila pěkným časem 38:50 min. Druhou příčku vybojovala domácí závodnice Hvězdy Pardubice Denisa Kozáková, když svůj desetikilometrový závod dokončila v čase 40:08 min. Pro bronz si doběhla Jana Klimešová z USK Praha 40:38 min. (jk, saf)