Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Do Dynama zamířila zvučná jména

21.07. 2019 16:57

PARDUBICE – Nejvýraznější změny v hokejovém klubu nejsou jen v kolonkách odchodů, kde nejvíc bolí ukončení kariéry Petra Sýkory, ale i v příchodech. Nový management přilákal hned několik hráčů zvučných jmen! Pozitivem je jistě i návrat několika pardubických odchovanců či hráčů, kteří již v minulosti v hokejovém městě působili. Žolíkem se navíc může jevit Kanaďan Corey Locke, který má za sebou starty v NHL a výraznou stopu zanechal v posledních letech v EBE Lize. Bezpochyby touha pardubického managementu, jeho i fanoušků je, aby navázal na výkony svého skorokrajana Petera Muellera, který se rovněž po příchodu z rakouské mezinárodní soutěže stal hvězdou nejen brněnské Komety, ale i celé extraligy.


Po Denisu Kindlovi, který si v Pardubicích zahrál již coby dorostenec a junior ve třech sezonách a obránci Janu Kolářovi (o nichž jsme informovali v minulých vydáních) se do Pardubic vydala další zvučná jména:
Robert Kousal (*1990):
Po dlouhých a náročných jednáních se vedení Dynama povedlo dotáhnout příchod útočníka Roberta Kousala. Osmadvacetiletý centr se tak po pěti a půl letech vrací do klubu, kde hokejově vyrostl. „Mám velkou radost, že se nám podařilo po comebacku Jana Koláře zrealizovat také návrat Roberta Kousala. Vnímám to i jako další signál pro kluky, kteří v Dynamu vyrostli, působí v zahraničí a uvažují o návratu do extraligy. Robert je v ideálním hokejovém věku, rád by ještě hrál v zahraničí, i proto byla jednání složitá a dlouhá. Výsledkem je roční kontrakt s možností odchodu do zahraničí,“ řekl generální ředitel klubu Martin Sýkora. Robert Kousal působil v Pardubicích až do prosince roku 2013, kdy odešel do KHL. Osmadvacetiletý útočník, který nastoupil k 49 utkáním za český národní tým, má řadu zkušeností ze zahraničí. Dvě a půl sezony působil v Kontinentální hokejové lize, dva roky ve Švýcarsku a poslední ročník ve Švédsku. V české nejvyšší soutěži odehrál za Pardubice dohromady 248 utkání, v nichž vstřelil 40 branek a na dalších 58 nahrál.

Corey Locke (*1984)
Průměrně šest kanadských bodů v pěti odehraných zápasech nasbíral v posledních třech sezonách v EBE Lize kanadský útočník Corey Locke. Nyní přichází do Pardubic, aby táhl červenobílou ofenzívu. „Corey je klasický centr, kterých je na hráčském trhu nedostatek. Jsme rádi, že jsme jej do týmu získali. V minulých sezonách se jevil výborně bodově, dostali jsme na něj velmi dobré reference, viděli jsme jej v pár utkáních,“ řekl sportovní manažer Jaromír Kverka. Corey Locke byl draftován v roce 2003 ve čtvrtém kole (113. celkově) Montrealem po sezoně, v níž v OHL nasbíral 189 kanadských bodů v 89 duelech. V nejslavnější lize světa nastoupil dohromady k devíti utkáním za Montreal, Ottawu a New York Rangers. Úspěšný byl v AHL, v níž dvakrát vyhrál Calder Cup a šestkrát si zahrál utkání hvězd. Ve druhé nejvyšší zámořské soutěži nastoupil dohromady k 705 utkáním, vstřelil v nich 208 branek a na dalších 421 přihrál. Od roku 2012 působí v Evropě, o rok později pomohl Eisbärenu Berlin k vítězství v německé nejvyšší soutěži, předloni v Linci byl nejproduktivnějším hráčem celé EBEL a loni v ní posbíral nejvíce nahrávek. „Jsem nadšen, že jsem podepsal smlouvu pro nadcházející sezonu s HC Dynamo Pardubice. Je pro mě ctí hrát za tradiční hokejové město v Česku, kde působili slavní hráči jako Hašek, Hejduk či Hemský,“ těší se Corey Locke.

Jakub Štěpánek (*1986):
Do míst, kde už pobýval, se z bratislavského Slovanu vrátil brankář, který by měl s Ondřejem Kacetlem vytvořit dvojici pro extraligová utkání. Z kola ven tak musel Milan Klouček, který sice v Dynamu rovněž podepsal nový platný kontrakt, ale má zajištěné angažmá v Českých Budějovicích. S někdejším reprezentačním gólmanem Jakubem Štěpánkem podepsalo vedení klubu jednoletou smlouvu. „Příchod Jakuba Štěpánka je klíčovým atributem pro úspěšnou sezonu. Věřím, že s Ondřejem Kacetlem vytvoří kompaktní dvojici, o kterou se budeme moci výrazně opřít. Z hlediska další koncepce je pro nás také důležité, že Milan Klouček podepsal v Dynamu nový kontrakt a má zajištěné kvalitní angažmá v Českých Budějovicích. Jsem přesvědčený, že mu změna prostředí přinese hokejový i osobnostní rozvoj,“ řekl generální ředitel Dynama Martin Sýkora.

Další novou tváří v Dynamu je devatenáctiletý slovenský obránce Michal Ivan, který se po dvou sezonách v zámoří (QMJHL) vrátil do Evropy. „Chceme doplnit tým i o mladé perspektivní hráče s výhledem do dalších let. Michal Ivan je účastníkem posledních dvou mistrovství světa juniorů, na tom minulém byl druhým nejvytíženějším hráčem slovenského výběru. Viděl jsem jeho pár zápasů, věřím, že by nám mohl pomoci, a to i díky svým zkušenostem ze zámoří,“ řekl na adresu nejnovější akvizice v červenobílém týmu sportovní manažer Jaromír Kverka. Michal Ivan pochází ze Žiaru nad Hronom, do dospělého hokeje vyrostl ve Zvolenu. Svou premiéru ve slovenské extralize si zde odbyl čtyři dny po šestnáctých narozeninách. Poslední dvě sezony strávil v quebecké nejvyšší juniorské lize, v roce 2018 pomohl týmu Acadie–Bathurst Titan k zisku Memorial Cupu. V play off posbíral šest nahrávek v šestnácti utkáních. „Michal by mohl vydržet v týmu delší dobu, zaujal mě svou tvořivou hrou, umí podpořit útok, rozehrát puk, viděl jsem jej i na přesilových hrách,“ dodal Kverka. (zr, saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyYjcwNzA