Do Final Four Beksa nepostoupila, v Českém poháru končí

26.01. 2020 19:23

SVITAVY - Brána pohárového FINAL FOUR zůstala pro Beksu zavřená. Ze středečního čtvrtfinálového derby vyšli vítězné svitavští Tuři, kteří hlavně díky výtečnému úvodu zvítězili o 35 bodů...

DEKSTONE Tuři Svitavy - BK JIP Pardubice 100:65 (30:15, 25:25, 19:18, 26:7). Body Pardubic: Vyoral 25, Pavlovič 10, Kohout 7 (+8 d.), Potoček 6, Švrdlík 5, Nečas 4, Škranc 3, Tkadlec 3, Slanina 2. Nejvíce bodů Svitav: Kovář 18. PARDUBICE: Pavlovič, Tkadlec, Vyoral, Slanina, Nečas, Švrdlík, Škranc, Kohout, Potoček, Svojanovský, Svoboda, (Výcha).

Pohárové utkání bylo, bohužel, v jistém smyslu velmi podobné předchozímu ligovému derby. Ani jednou Pardubice nevedly, v první půli dokonce prohrávaly až o 17 bodů! Ve druhém poločase se Beksa sice nejprve dokázala přiblížit na jednociferný, devítibodový odstup, a i v dalším průběhu třetí čtvrtiny měla několik dobrých příležitostí. Vinou vlastních, většinou nevynucených chyb, však nedokázala Beksa tyto příležitosti využít a poslední čtvrtinu už zcela jasně opět ovládli Tuři. Střelcům sice kraloval, rozehrávač Tomáš Vyoral, autor 25 bodů, leč žádný z jeho spoluhráčů jej výrazněji nepodpořil. Ozren Pavlovič nastřádal všech svých 10 bodů v úvodních jedenácti minutách, pak už se neprosadil, jiného dvouciferného střelce Beksa neměla... (bkpardubice, saf)