Do zahájení baráže zbývá Dynamu ještě 25 „přípravných utkání“

06.01. 2019 18:59

PARDUBICE – Od našeho posledního vydání sehráli hokejisté Dynama sedm utkání, v nichž dokázali pouze jednou zvítězit. Hráči se v týmu točí tak, že to běžný fanoušek pomalu nestačí ani registrovat, ovšem ani tato taktika, zdá se, k ničemu nevede. S týmem beznadějně přikovaným na samém dně tabulky, který v posledních sedmnácti zápasech šestnáctkrát prohrál, je tak stále zřejmější, že z mistrovských zápasů se stává již jen příprava na baráž. Do konce základní části jich zbývá odehrát devatenáct, dalších šest pak bude následovat v play-out. Otázkou zůstává kolik a za kolik? Jinými slovy, kolik diváků a hlavně za kolik peněz bude ochotno na tuto přípravu chodit...

27. kolo: HC Dynamo Pardubice – HC Vítkovice Ridera 2:5 (1:3, 0:1, 1:1). Branky a nahrávky Dynama: 5:37 Poulíček (Perret, Wishart), 40:35 Dušek (Kusý, Hovorka). Diváků: 6209.
28. kolo: Bílí Tygři Liberec – HC Dynamo Pardubice 3:1 (1:0, 2:1, 0:0). Branka a nahrávky Dynama: 26:19 Hovorka (Bubela, Trončinský). Diváků: 6291.
29. kolo: HC Dynamo Pardubice – HC Verva Litvínov 2:3 (0:3, 0:0, 2:0). Branky a nahrávky Dynama: 40:32 Holland (Rolinek, Hovorka), 47:26 Sýkora (Bubela, Kusý). Diváků: 7898.
30. kolo: HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice 1:3 (0:1, 1:1, 0:1). Branky a nahrávky Dynama: 3:05 Rolinek (Marosz, Cardwell), 36:56 Hovorka (Rolinek, Trončinský), 52:01 Hovorka (Rolinek). Diváků: 11997.
31. kolo: HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno 1:4 (0:1, 1:0, 0:3). Branka a nahrávky Dynama: 23:08 Poulíček (Mandát, Cardwell). Diváků: 10194 (vyprodáno). Poslední zápas loňského roku sehrálo Dynamo ve vyprodané aréně v rámci oslav 95. výročí svého založení ve třech sadách dresů. Coby žlutomodré LTC prohrálo první třetinu 0:1, v červených dresech s logem někdejšího pardubického koncernu Tesla naopak druhou třetinu jednogólovým rozdílem ovládlo, aby pak třetí třetinu ve svých současných dresech prohrálo 0:3...
32. kolo: HC Škoda Plzeň – HC Dynamo Pardubice 11:1 (2:0, 4:0, 5:1). Branky a nahrávky: 1:12 Kovář (Gulaš, Kaňák), 5:57 Kovář (Gulaš, Pulpán), 27:43 Allen (Gulaš, Indrák), 29:33 D. Kindl (Preisinger, Vráblík), 38:40 D. Kindl (Čerešňák, Němec), 39:23 Eberle (Straka, Pulpán), 40:15 Gulaš (P. Straka, Pulpán), 51:05 Čerešňák (Kracík, Němec), 54:58 Kantner (Kindl), 57:07 Kratěna (Čerešňák), 57:57 Preisinger (Kantner) – 42:49 Mandát (Budík, Perret). Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Brejcha, Zíka. Vyloučení: 3:6 (0:3, 1:2, 2:1). Využití: 4:0. Diváků: 6482. Střely na branku: 43:23 (16:4, 17:12, 10:7). Vhazování: 31:25. PARDUBICE: Kacetl (29:33 Hamerlík) – Holland, Mikuš, Trončinský, Děrvuk, Eklund, Budík – Hovorka, Ihnačák, Skokan – Horký, Marosz, Voženílek – P. Sýkora, Bubela, Dušek – Mandát, Poulíček, Perret. Ani sestava s dalšími novými tvářemi, které běžný fanda již přestal registrovat, natož, aby se v celém tom chaosu orientoval, nevedla ke zlepšení. Švédský bek Eklund sice na ledě strávil téměř dvaadvacet minut, inkasoval jen jeden dvouminutový trest a při té hrůze skončil v hodnocení plus minus pouze s -1. Tím ovšem svoje zápisy do statistik vyčerpal. Rovněž Brian Ihnačák měl jistě jiné představy, než, že z pozice prvního centra uhraje pouze 38procentní úspěšnost na buly… Celkem podle předpokladů se ani v tomto utkání spasitelem nestal nepochopitelně angažovaný Hamerlík, který za třicet minut pobytu v brankovišti dostal z osmnácti střel SEDM gólů a jeho procentuální úspěšnost byla víc než katastrofální: 61,1%! Nejhůře pak při hodnocení +- dopadl Děrvuk, ten byl hned u čtyř inkasovaných gólů a připsal si tak -4. Jen o branku „lépe“ dopadl Trončinský… Paradoxně se pak může jevit, že se proti svému někdejšímu klubu vyřádil plzeňský Denis Kindl. Bývalý mládežnický hokejista Pardubic si připsal pět bodů za dvě branky a tři asistence.
33. kolo: BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice 1:0 (0:0, 1:0, 0:0). Branka a nahrávky: 28:44 Žejdl (Skalický, Bernad). Rozhodčí: Hribik, M. Sýkora – Klouček, Špringl. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváků: 3546. Střely na branku: 26:23 (8:4, 13:9, 5:10). Vhazování: 25:30. PARDUBICE: Kacetl – Mikuš, Budík, Hrabal, Eklund, Trončinský, Holland – Hovorka, Marosz, Mandát – Machala, Ihnačák, Kusý – Horký, Dušek, Poulíček – Sýkora, D. Voženílek, Perret. Opět s Kacetlem v brance, ovšem proti pátečnímu debaklu s několika změnami: mimo jiné s Děrvukem, který byl v Plzni u čtyř inkasovaných gólů, pouze na místě sedmého beka, se Sýkorou až ve čtvrté pětce a s mladým juniorským reprezentantem Machalou, kterému klub zařídil dřívější návratku z Kanady, vzdorovali hokejisté Dynama Bruslařům z Mladé Boleslavi až do závěrečných vteřin. Přestože se oproti pátku tentokrát jednalo o milosrdnou prohru, v konečném účtování je to již šestnácté nezvládnuté utkání z posledních sedmnácti... JAN ŠAFÁŘ