Dva prioritní cíle: Udržet extraligu a naklonovat Rolinka!

Kapitán Dynama chodí tam, kde hokej bolí nejvíc... foto: MILAN KŘIČEK
17.04. 2017 21:19

PARDUBICE – Tři zápasy před koncem baráže mají pardubičtí hokejisté poměrně slušnou výchozí pozici pro setrvání v nejvyšší soutěži. Poté, co Dynamo přesně před týdnem podlehlo doma opět před fantastickou návštěvou českobudějovickému Motoru, přivezlo následně ze dvou venkovních utkání čtyři body! Na nich se podíleli zejména „staří psi“ Rolinek se Sýkorou. Prvně jmenovaný je přímo učebnicový příklad toho, jak se hraje za tým, za město, za sebe i za čest. A zápas od zápasu je zřejmější, že kapitán Dynama i mistrů světa z roku 2010 by radši „žral“ led, než by prohrál. Kéž by tak bylo možné Rolinka naklonovat. Pro zbytek baráže i pro příští sezony... Zdatně mu ovšem sekundují i další jeho vrstevníci. Přesto, že zlí jazykové měli dopředu jasno, že tito „skoročtyřicátníci“ to sami neutáhnou a nelze na ně spoléhat, jsou to právě oni, kdo táhnou Dynamo za udržením v extralize! Své si totiž odehraje i sedmatřicetiletý Čáslava, který navíc z pozice obránce podpořil ofenzivu již čtyřmi body. Bodově k posledním úspěchům přispěli i Schaus, Trončinský a Ovčačík. I jim však je, bude či bylo třicet. Z mladých pušek tak vyčnívá pouze David Tomášek, zato ovšem velmi výrazně! Tento krátce jedenadvacetiletý útočník rovněž drží Dynamo nad vodou svými sedmi kanadskými body.

7. kolo: HC Dynamo Pardubice - ČEZ Motor České Budějovice 2:3 (0:1, 1:0, 1:2). Branky a nahrávky: 39:44,7 Rolinek (Trončinský, Čáslava), 54:41 Špirko (Čáslava, Schaus) – 6:14 Dostálek (Pavlin, Pýcha), 41:09 Vlček (Pavlin), 41:25 Vak (Fronk). Rozhodčí: Čech, Pešina – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:6, navíc Schaus 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Diváci: 9101. Střely na branku: 30:22. „Nevyšla nám první třetina, ale přesto jsme pak dokázali vyrovnat. Ve druhé části jsme obecně hráli velmi dobře a chtěli jsme na to navázat i ve třetí třetině, ale po vlastních chybách jsme inkasovali dva góly. Pokud nedáme gól v přesilovce pět na tři, tak nemůžeme vyhrát. Sice jsme snížili, ale štěstíčko se od nás odklonilo k soupeři,“ uvedl k zápasu asistent trenéra Otakar Janecký.

8. kolo: HC Dukla Jihlava – HC Dynamo Pardubice 4:3 sn (1:0, 2:0, 0:3 – 0:0 – 1:0). Branky a nahrávky: 13:17 Seman (Šidlík, Čachotský), 23:37 Jiránek (Skořepa), 34:32 Jiránek (Jergl, Skořepa), rozhodující samostatný nájezd Seman – 41:09 Ovčačík (Tomášek), 41:56 P. Sýkora (Rolinek), 45:12 Trončinský (Schaus). Rozhodčí: Hradil, Souček – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:5, navíc Bárta 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 6200 (vyprodáno). Střely na branku: 17:38. „Do Jihlavy jsme si přijeli pro tři body, ale máme jeden, takže z tohoto důvodu nemůžeme být spokojeni. V prvních dvou třetinách jsme si ani nezasloužili, abychom tady vyhráli. Byli jsme nedisciplinovaní, všude později a navíc jsme udělali tři hrubé individuální chyby. Díky bohu jsme ve třetí třetině nesložili zbraně. Povedlo se nám vyrovnat a měli jsme velkou šanci zápas rozhodnout v normální hrací době a připsat si tři body. Měli jsme za vyrovnaného stavu dvě přesilové hry, z kterých jsme podle mě zápas měli rozhodnout. V prodloužení žádná šance nebyla, čekalo se na samostatné nájezdy. V nich naši střelci úspěšní nebyli, proto odjíždíme s jedním bodem,“ uvedl po utkání trenér Holaň.

9. kolo: HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice 3:5 (2:1, 1:3, 0:1). Branky a nahrávky: 2:05 Flek (Beránek), 10:13 Gríger (Beránek), 31:37 Vachovec (Rohan, Sičák) – 0:40 Rolinek (Tomášek), 27:24 Ovčačík (Trončinský, Bárta), 34:50 J. Sýkora (Tomášek), 35:16 P. Sýkora (Nahodil), 49:12 Rolinek z trestného střílení. Rozhodčí: Pavlovič, Pešina – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:8, navíc Trončinský 5 minut a osobní trest do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3724. Střely na branku: 32:14. PARDUBICE: Růžička – Schaus, Čáslava, Trončinský, Ovčačík, Ščotka, Chaloupka – P. Sýkora, Nahodil, Rolinek – J. Sýkora, Tomášek, Hubáček – Špirko, Bárta, Beran – Panna, T. Kaut, Starý. Trenéři: Miloš Holaň, Pavel Marek a Otakar Janecký. „Byl to neskutečně těžký zápas. Měli jsme dobrý vstup, ale pak jsme prohrávali. Dnes musím celému týmu poděkovat za ohromnou bojovnost a nasazení v zápase. Ve třetí třetině jsme měli spoustu vyloučených hráčů a hrstka kluků to dokázala odbránit. Před nimi musím jen smeknout, protože oslabení bylo náročné a dlouhé,“ uvedl asistent trenéra Pavel Marek. JAN ŠAFÁŘ