Dva zápasy, dva body. Dynamo tápe...

05.11. 2017 20:21

PARDUBICE – V pátečním utkání pravdy bylo Dynamo jen minutu a tři vteřiny od porážky, nakonec si však z Jihlavy odvezlo zasloužené dva body. Kromě brankáře Kloučka, který kryl dvaadvacet střel domácích plus čtyři penalty, má podíl na vítězství bezpochyby i navrátilec do sestavy Petr Sýkora, který asistoval u obou branek ze hry. Včera už to žádná velká sláva nebyla. Dynamo nevstřelilo Plzni ani gól, a tak si z víkendového dvojutkání připsalo pouhé dva body...

19. kolo: HC Dukla Jihlava – HC Dynamo Pardubice 2:3 sn. (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0 – 0:1). Branky a nahrávky: 35:18 Skořepa (De La Rose, Bryhnisven), 50:40 Skořepa (De La Rose) – 11:13 Rolinek (Tomášek, P. Sýkora), 58:57 Trončinský (P. Sýkora), rozhodující samostatný nájezd Tomášek. Rozhodčí: Hejduk, Kika – Brejcha, Klouček. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 5504. Střely na branku: 24:28. PARDUBICE: Klouček – Wishart, Cardwell, Mojžíš, Ščotka, Trončinský, Holland – Rolinek, Marosz, J. Sýkora – Treille, Tomášek, P. Sýkora – Starý, Poulíček, Beran – M. Kaut (20:00 Vondráček), Bojko, Perret. „Hned v úvodu jsme Duklu pustili do dlouhé přesilovky pět na tři. Možná to byl jeden z klíčových momentů, který Dukla promarnila. Podle mého názoru byla Dukla v první třetině lepší, rychlejší, dominantnější, ale paradoxně jsme ji vyhráli my. Jihlava vyrovnala hezkou fotbalovou placírkou ve druhé třetině. Ve třetí jsme pak udělali hloupou chybu, kdy jsme se nechali vyloučit a Dukla nás okamžitě potrestala. Štěstí se k nám zase přiklonilo. Vzali jsme si oddechový čas v závěru a sehráli parádní signál šest na pět. V prodloužení byla lepší Dukla, která měla dvě tutovky na rozhodnutí zápasu. V nájezdech jsme byli šťastnější,“ řekl po utkání trenér Pardubic Miloš Holaň.

20. kolo: HC Dynamo Pardubice – HC Škoda Plzeň 0:4 (0:2, 0:1, 0:1). Branky a nahrávky: 4:05 Mertl (Kubalík), 15:07 Mertl (Stach, Gulaš), 24:34 Moravčík (Mertl, Hollweg), 58:38 Kodýtek z trestného střílení. Rozhodčí: Horák, Hradil – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:9, navíc Rolinek 10 minut osobní trest a osobní trest do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6856. Střely na branku: 31:38. PARDUBICE: Klouček – Cardwell, Wishart, Ščotka, Mojžíš, Holland, Trončinský – J. Sýkora, Marosz, Rolinek (50:18 Vondráček) – P. Sýkora, Tomášek, Treille – Beran, Poulíček, Starý – Perret, Bojko, Kaut. „Směr utkání byl udán naší úvodní přesilovkou pět na tři, kterou jsme neproměnili. Potom už jsme se trápili až do konce zápasu, neproměnili jsme ani ty nejvyloženější šance. Říká se, že když nedáte přesilovku pět na tři, tak si nezasloužíte vyhrát,“ řekl po utkání trenér Dynama Miloš Holaň. (saf)