Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Dvanáct zápasů o ničem. I o tom je letošní play-out

05.03. 2017 19:52

PARDUBICE – Již předposlední kolo základní části rozhodlo o tom, že Dynamo po dvaapadesáti zápasech skončí na posledním místě. Druhou jistotou se pak v témže utkání stalo, že Pardubice budou bojovat o zachování extraligové příslušnosti v nadcházející baráži. Než však Dynamo rozehraje svůj dvanáctizápasový boj o udržení v nejvyšší soutěži či chcete-li „o přežití“, čeká jej play-out mezi týmy na jedenácté až čtrnácté pozici.


S Karlovými Vary, Zlínem a Olomoucí se v šesti utkáních střetne jednou doma a jednou venku. Karty jsou už však jasně rozdány – Pardubice a Vary si zahrají baráž, i kdyby čert na koze jezdil. Pokud se má na celém tomto zbytečném miniturnaji najít něco pozitivního, co by obhájilo jeho smysluplnost, tak se zavřenýma očima snad jen to, kdo skončí na úplném dně. Pokud však z posledního místa vstoupí do baráže Pardubice či Vary, nemá pro samotný boj o zachování extraligové příslušnosti žádný význam. „Už je to dané. My a Karlovy Vary jdeme jistě do baráže a celá ta soutěž bude pro nás o tom, abychom se takticky a psychicky připravili na ty, pro nás, nejdůležitější zápasy v sezoně. Nebude to žádná sranda,“ nechal se slyšet trenér Otakar Janecký.

Na utkání play-out, které bude mít pro pardubické hokejisty maximálně tak náboj „přípravných zápasů“, snížilo Dynamo vstupné. Jednotná cena ke stání je 30, k sezení pak 80 korun. Majitelé permanentek klasik mají vstup zdarma, majitelé permanentek extra si mohou na pokladnách Tipsport areny vyzvednout až čtyři vstupenky zdarma. Přestože zápasy play-out neslibují žádnou velkou podívanou a navíc z pozice Dynama nerozhodují téměř o ničem, vyjma umístění na poslední či předposlední příčce, myslí si Otakar Janecký pravý opak: „Play-out rozhodně nebudou žádné srandazápasy, protože budeme hrát s dobrými týmy. Navíc je pro nás důležité, abychom pak do následné baráže nastoupili s o trochu lepším sebevědomím a v lepší herní pohodě,“ řekl asistent Miloše Holaně směrem k příštím zápasům. I přes tato Janeckého slova však pardubické fanoušky bude přeci jen o hodně víc zajímat až baráž. Ta startuje v úterý 28. března a Dynamo do ní s určitostí vstoupí na domácím ledě. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNzIyOW