Dvěma góly ze tří střel otočila v poslední třetině Mladá Boleslav zápas

28.10. 2019 17:39

PARDUBICE – Dynamo chtělo odčinit páteční porážku v Brně, a tak do utkání s Mladou Boleslaví vlétlo s chutí, což už ve třetí minutě zužitkoval Kusý. Další šance ze strany domácích ale zůstaly nevyužité, a tak přišel trest. Hosté v poslední třetině během dvou minut skóre otočili, navíc poté, co ve třetí části vystřelili na pardubickou bránu pouze třikrát… Nejlepším hráčem Pardubic byl vyhlášen švédský bek Oscar Eklund, který strávil na ledě téměř pětadvacet minut!

14. kolo: Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 1:2 (1:0, 0:0, 0:2). Branky a nahrávky: 2:13 Kusý (Kloz) – 46:13 Skalický (Zbořil, Vondrka), 48:17 Kurka (Ševc, Flynn). Rozhodčí: Hradil, Micka – Ganger, Klouček. Vyloučení: 2:5.  Bez využití. Diváků: 7718. Střely na branku: 33:19 (6:11, 12:5, 15:3). Vhazování:  22:29. PARDUBICE: Kacetl – Holland, Eklund, Ivan, Kolář, Zdráhal, Mikuš – Tybor, R. Kousal, Mandát – Matýs, Harju, Kindl – Machala, Kloz, Kusý – Blümel, Pochobradský, Látal – Machač.
 „Na jeden gól se těžko vyhrává, málokdy. My máme problém s góly, který přetrvává, takže takovéto zápasy prostě přijdou. V naší situaci uděláme ve třetí třetině tři chyby, dvě špatná střídání a dva góly rozhodnou zápas. Musíme se prosazovat v situacích, kdy ty branky mají padat a o těch gólech to je. V hokeji góly padají, musíme ty šance využívat a o tom to je. Brankář chytá, řekněme, že obrana se stabilizovala, ale my nedáváme góly. Až dáme nějaké dva tři, budeme sbírat body, takhle je to těžší,“ řekl k utkání trenér Dynama Radek Bělohlav. Další výsledky 14. kola: Plzeň – Sparta 2:3 sn., Zlín – Karlovy Vary 1:4, Liberec – Mountfield 2:3, Kometa – Litvínov 4:3 sn., Olomouc – Vítkovice 3:4 p., Kladno – Třinec 1:7. (saf)