Dynamo Berlín nedobylo. S Ledními medvědy padlo

01.09. 2019 20:21

BERLÍN – Jednou z posledních předsezonních příprav pardubických hokejistů bylo páteční utkání v Berlíně. Ve zhruba ze dvou třetin zaplněné hale Wellblechtpalast, což je bývalý domácí stadion Ledních medvědů (současný domácí stánek Eisbärenu Berlin pro mistrovská utkání je Mercedes-Benz Arena pro 17 tisíc lidí), prohrálo Dynamo se sedminásobnými mistry Německa o jediný gól. Dva góly hostí vstřelil Martin Látal, trefili se také Ondřej Machala a Marek Hovorka. Odvetu s Eisbärenem uvidí pardubická ENTERIA ARENA v sobotu 7. září od 19.00 hodin.

Eisbären Berlin – Dynamo Pardubice 5:4 (1:2, 3:1, 1:1). Branky a nahrávky: 18:15 Backman (5/4), 20:16 Aubry (Braun, Wissmann; 5/5), 30:54 Lapierre (Reichel, Noebels; 5/4), 38:43 Ortega (Lapierre; 4/5), 43:47 Rankel (Labrie, McKiernan; 5/5) – 11:15 Machala (4/5), 18:42 Látal (Mandát, Zdráhal; 5/4), 31:03 Hovorka (5/5), 54:03 Látal (Mikuš, Machala; 5/4). Rozhodčí: Bauer, Hunnius – Cepik, Gerth (všichni Něm.).  Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. V oslabení: 1:2.  Diváků:  2856. PARDUBICE: Štěpánek – Ivan, Eklund, Holland, Kolář, Zdráhal, Mikuš, Hrádek – Tybor, Kousal, Kindl – Hovorka, Locke, Mandát – Látal, Poulíček, Machala – Kratochvil, Pochobradský, Rolinek.
Pardubické Dynamo podporované několika desítkami vlastních příznivců nezačalo vůbec špatně a ve dvanácté minutě se ujalo vedení. Machala za červenou čárou přebral puk, se kterým následně prokličkoval až k německé brance a s trochou štěstí poslal hosty do vedení. Necelé dvě minuty před koncem první třetiny sice bekhendem vyrovnal Backman, ale o půl minuty později vrátil vedení Pardubicím Látal, když zasunul za záda brankáře Dahma puk, který po předchozí střele přestal kontrolovat. Ledním medvědům trvalo ve druhé třetině jen šestnáct vteřin, než vyrovnali. Kousal prohrál úvodní buly, domácí se nastěhovali před Štěpánka a následnou vyraženou střelu vrátil za záda pardubického gólmana Aubry – 2:2. Domácí pak v půlce třetiny strhli vítězství poprvé na svoji stranu, když se zblízka trefil Lapierre. Hned o devět vteřin později však po hrubce domácí obrany dorovnal gólové dostihy Hovorka – 3:3. Poměrně lacině inkasovaný gól do pardubické branky pak přišel při přesilovce Dynama minutu a čtvrt před koncem druhého dějství. Domácím stačilo získat puk, ujet s ním ke Štěpánkovi, namazat před něj a špatně pokrytý Ortega mohl skórovat – 4:3. Dílo zkázy dokonal ve 44. minutě domácí Rankel, který střelou z rohu, kdy stál v mrtvém úhlu minimálně metr za brankovou čarou, překvapil Štěpánka - 5:3. Dynamo pak sice po velmi pěkné spolupráci po ose Machala, Mikuš Látal posledně jmenovaným kontrovalo, nicméně to byla poslední branka zápasu. Pardubicím k vyrovnání nepomohla ani závěrečná, zhruba půlminutová, power-play, a tak jednou z mála útěch několika desítek příznivců Dynama byla závěrečná děkovačka jejich hráčů, kteří jim vysekli poklonu za to, že se mezi téměř třemi tisíci diváky rozhodně neztratili. JAN ŠAFÁŘ