Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Dynamo chce TOP centra! McDavid to ale nebude...

03.06. 2018 18:23

PARDUBICE - V úplně jiné situaci je ve skládání týmu pardubický klub. Zatímco po předminulé sezoně prošla barážová sestava výraznou obměnou, nyní chce Dynamo partu udržet a ještě lépe vyztužit.


„Není důvod pro drastické změny,“ uvedl na klubovém webu předseda představenstva a generální manažer Dynama Dušan Salfický. Po baráži se tým loni musel prakticky od základů překopat. Přestože mu tehdy Pavel Rohlík bezmezně věřil, bylo jasné, že tenhle kádr díru do světa neudělá. Po odprodeji klubu a změně managementu tým sice extraligu zachránil, byť s odřenýma ušima, ale bylo jasné, že nastanou velké změny. „Tehdy jsme udělali velký try-out z hráčů, kteří byli k dispozici. Dopadlo to tak, že spousta hráčů si řekla o místo v našem klubu,“ řekl Dušan Salfický. Šťastná ruka jeho i realizačního týmu nakonec vyústila ve skvělé šesté místo v uplynulé sezoně! Ihned poté pak začaly přípravy na nadcházející ročník. Změny v kádru ovšem tentokrát nijak drastické nebudou. „Tři formace zůstaly prakticky nezměněné, na centry počítáme s Rostislavem Maroszem, Patrikem Poulíčkem a Antonínem Duškem, na křídla se Sachou Treillem, Tomášem Rolinkem a Jordannem Perretem, mladým Ondřejem Machalou nebo Tomášem Vondráčkem, který se vrátil z Brna, podepsali jsme Petra Sýkoru, Honzu Mandáta… Pro mě je priorita přivést TOP centra a možná jedno pravé křídlo. V případě elitního centra se bavíme o cenové relaci, na kterou si klub může sáhnout a o tom, co hráčský trh nabízí. Connor McDavid to tedy nebude...,“ zmínil Salfický v nadsázce jednoho z nejlepších středních útočníků současnosti, jedničku draftu 2015 a prvního centra a kapitána Edmontonu Oilers, který své umění předváděl v dresu Kanady i na nedávném mistrovství světa. Ze zámoří by však ale mohl opravdu někdo dorazit. „Po odchodu Ščotky bych chtěl mladšího obránce, který přinese něco nového. Jednám o návratu Vojty Budíka ze zámoří. Uvidíme, jak se rozhodne Buffalo. Byl bych rád, kdyby Vojta působil u nás třeba i na Ščotkově místě. Pepa Hrabal a Marek Trončinský mají klauzuli o odchodu, pro tento případ máme některé další beky v hledáčku. Doufám ale, že oba zůstanou, obrana by tak byla pohromadě,“ přeje si šéf pardubického klubu.

Dušan Salfický se netajil ani tím, že v hledáčku měl i hráče, kteří startovali na dánském mistrovství světa. „S některými hráči jsme byli v kontaktu už před světovým šampionátem, sledovali jsme jejich výkonnost. Jde o hokejisty takové kvality, že čekají na angažmá z lukrativnějších lig jako je KHL. Máme určitý deadline, aby obě strany věděly, kterým směrem jít. Čekám na jejich vyjádření, jsme v kontaktu. Věřím, že se nám ale nakonec podaří do Pardubic velice zajímavé jméno přivést.“                                                                                                                                 JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMjc3ZWI