Dynamo dál kosí týmy z KHL...

30.07. 2017 17:33

CHOMUTOV – Další cenný předsezonní skalp si připsali hokejisté Dynama, když v sobotu v přátelském utkání na severu Čech porazili ruský velkoklub Avtomobilist Jekatěrinburg. Po dvou nedávných domácích výhrách nad bratislavským Slovanem, tak na jejich hokejkách zůstal další klub z KHL.

Avtomobilist Jekatěrinburg - HC Dynamo Pardubice 0:2 (0:1, 0:1, 0:0). Branky a nahrávky: 3:53 Quenneville (Hlinka), 34:31 Poulíček (Sýkora). Rozhodčí: Fraňo, Kostourek – Belko, Coubal. Vyloučení: 6:8, navíc Beran (Dynamo Pardubice) 5 minut a osobní trest do konce utkání. PARDUBICE: Kacetl – Cardwell, Wishart, Trončinský, Čáslava, Holland, Havlík, M. Voženílek, Grebeňuk – Quenneville, Hlinka, Rolinek – P. Sýkora, Poulíček, Perret – Vondráček, Tomášek, Treille – Kaut, D. Voženílek, Beran. JEKATĚRINBURG: Ustinskij – Jegoršev, Ljamin, Žuravljov, Timašov, Mišarin, Ščemerov, Megalinskij, Trijamkin – Torčeňuk, Pilipenko, Simakov, Golyšev, Paré, Česalin, Tičar, Popov, Kuzněcov, Beck, Obidin, Rassejkin, Ivašov.

Dynamo se utkalo s Avtomobilistem v Chomutově, kde je jekatěrinburgský tým na soustředění a za který v minulosti nastupovali mimo jiné Petr Koukal, Jan Buchtele či Rastislav Špirko. Pardubice, které přijela do SD arény podpořit asi padesátka věrných fanoušků, si nemohly přát lepší vstup do zápasu, neutekly ani čtyři minuty a vedly. Ve svém druhém střídání se první střelou v červenobílém dresu uvedl Peter Quenneville, nejlepší střelec loňského ročníku dánské ligy zacílil přesně po vyhraném buly – 0:1. A jelikož brankář Kacetl do konce zápasu už žádnou ruskou střelu za svá záda nepustil, stal se Quenneville zároveň i autorem branky vítězné. Výhru navíc ve 35. minutě pojistil Poulíček. „Utkali jsme se silným soupeřem, proti kterému jsme chtěli hrát aktivně. Vyrovnali jsme se mu v rychlosti, vycházeli jsme z dobré obrany, hráli jsme celoplošný hokej – v pěti dopředu i dozadu. Výborný výkon podal brankář Ondřej Kacetl. Mrzí mě zranění Matěje Berana, jenž má řeznou ránu na ruce, a zbytečná vyloučení - na tom musíme zapracovat. Těší mě nasazení, bojovnost a chuť vítězit. Shrnu-li všechny tři zápasy, tak nás toto zdobí, to je cenné,“ uvedl trenér Dynama Miloš Holaň. Další prověrka čeka na pardubické hokejisty již tento víkend, kdy se v Hradci Králové zúčastní turnaje Mountfield Cup. V pátek od 14 hodin se Pardubice střetnou se Spartou, v sobotu od 17.30 s Jižní Koreou a v neděli od 17.30 s Hradcem. (saf)