Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Dynamo jde na led! Se třemi Kanaďany a jedním Američanem

Brankář Brandon Maxwell loni držel Pardubice nad vodou. Hájit branku Dynama by měl i letos. Foto: HC DYNAMO PARDUBICE
24.07. 2016 19:48

PARDUBICE - Po týdenním tréninkovém rozjezdu na suchu se hokejisté Dynama dnes poprvé sejdou na ledové ploše malé Tipsport arény k ostrému tréninku. Po trávníku Letního stadionu a posilovně možná vítaná změna. I když mnozí z hráčů již led okusili i v minulém týdnu, kdy byly večerní tréninky dobrovolné.


„Minulý týden jsme trénovali hlavně na suchu, absolvovali jsme testy a večer měli hráči k dispozici dobrovolný led. Od pondělí 25. července už ale trénujeme naplno i na ledě,“ uvedl hlavní trenér Pardubic Peter Draisaitl. Právě ledy v minulém týdnu sloužily hráčům k tomu, aby si vyzkoušeli novou výstroj, brusle, aby měli vše v pořádku. V sestavě Dynama jsou i čtyři hráči ze zámoří. Všichni se ale na ledě zatím nesejdou. Minulý týden přiletěla do Pardubic zatím poslední zahraniční posila - Alexandre Mallet, o víkendu pak přiletěl Nicholas Schaus. Justin Hodgman dorazí kvůli doléčování zdravotních potíží později. Gólman Brandon Maxwell je připraven.
Právě Brandon Maxwell, Nicholas Schaus i Justin Hodgman již mají zkušenosti z evropského hokeje, pro Alexandra Malleta bude příchod do Pardubic premiérou na starém kontinentu. „Alex je hráč, který vyznává velmi agresivní styl hry, je důrazný zejména v předbrankovém prostoru. Zároveň ho zdobí solidní produktivita. Rozhodli jsme se Alexe v souladu s našimi interními pravidly angažovat s tím, že náš smluvní vztah obsahuje i výstupní klauzuli ze strany klubu. Slibujeme si od něj zmíněné zvýšení důrazu naší ofenzívy,“ uvedl generální manažer klubu Pavel Rohlík.
Hlavní kouč Peter Draisaitl má o trénincích, pochopitelně, jasno. „První tři dny ráno budeme na ledě všichni, odpoledne budeme cvičit individuální akce. Ve čtvrtek a v pátek budeme chodit po skupinách, večer týmově. Vždy budeme jednotky skládat podle toho, co a jak chceme trénovat, čeho chceme dosáhnout. Někteří hráči mají i reprezentační povinnosti, budeme tedy i v tomto ohledu reagovat na momentální situaci.“ První herní prověrkou Dynama bude dobře obsazený turnaj v Hradci Králové. Ten startuje v pátek 5. srpna a Dynamo se v něm postupně utká s ruským kolosem Avangard Omsk, o čtyřiadvacet hodin později s ruskou Ufou a víkendová klání zakončí s domácím Mountfieldem. „Nemáme tak široký tým, čili neočekávám nějaké zužování po tomto utkání. Mountfield Cup absolvujeme po dvou týdnech bez zápasů, narazíme zde na dobré soupeře. Já tady budu chtít vidět hlavně mentalitu, kterou se chceme prezentovat v sezoně,“ upřesnil kouč Draisaitl, podle něhož je záměr nastupovat v přípravě výhradně proti silným soupeřům. „Já chci hrát pouze kvalitní zápasy. Z pouhých přátelských utkání proti ostatním českým týmům nevidím nic kloudného. Týmy z nižších lig mají extra motivaci, ale poznatky z takových utkání jsou prakticky nulové. Chci hrát pouze kvalitní zápasy.“
Jak již bylo zmíněno, hokejový klub Dynamo Pardubice vyrukuje do nové sezony se čtyřmi hokejisty ze zámoří. Na východ Čech nově přichází útočník Alexandre Mallet, který byl v roce 2012 draftován ve druhém kole týmem Vancouveru Canucks, poslední sezony však trávil v nižších zámořských soutěžích. „Po uvážlivých debatách s hlavním trenérem jsme se rozhodli přivést do našeho týmu ještě jednoho hráče ze zámoří, aby zvýšil konkurenci v útoku,“ uvedl k jeho příchodu generální manažer Pavel Rohlík. Útočník Alexandre Mallet s pravým držením hole se narodil v roce 1992 ve frankofonní části Kanady, měří 185 cm a váží 93 kilogramů. V minulé sezoně byl druhým nejproduktivnějším hráčem v Kalamazoo Wings, které hraje East Coast Hockey League. Po tomto měření sil pak v dalším týdnu čeká na Pardubice soupeř z Německa, ve Vrchlabí se utkají s Mannheimem, se kterým se Dynamo naposledy utkalo na Spenglerově poháru v roce 2007. Tehdy Pardubice prohrály 3:4. Veškerou přípravu však budou pardubičtí hokejisté směřovat k Lize mistrů, do níž vstoupí domácím zápasem v neděli 21. srpna proti švédské Frölundě. Po dvou utkáních na stadionech soupeřů zakončí skupinu duelem s Wolfsburgem, který přivítají ve středu 7. září v domácí Tipsport areně. Adrenalin se pak naplno v tělech pardubických fanoušků rozlije v pátek 9. září v Třinci, kde Dynamo zahajuje nový ročník extraligy. O dva dny později pak Draisaitlova parta přivítá na svém ledě pražskou Spartu!
Až do konce srpna je pak ještě možné zakoupit si sezonní vstupenku na nadcházející ročník. Ta se cenově opět pohybuje v několika relacích a je prodávána jak pouze na základní část, tak i včetně případného play-off. Nejlevnější permanentka vyjde, stejně jako v minulých letech, na 2100 korun na stání, nejdražší pak na 8200 na sezení v „áčkové“ kategorii včetně vyřazovací části. Pokladny jsou nyní otevřeny v pondělí (9 – 12 hodin), úterý (12 – 17 h.) a ve středu (12 – 17 h.). (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZTdjNW